کد خبر : ۳۴۷۰۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

این كمردردها را جدی بگیرید

كمردرد از شایع ترین علل مراجعه بیماران به جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات است و اكثر افراد این درد را در طول عمر خود تجربه می كنند. در بسیاری از موارد، سابقه درد كمر در فرد وجود دارد و خود او می داند كه با فشار فیزیكی یا حتی فشار روحی ممكن است درد او بازگردد.

این كمردردها را جدی بگیرید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، كمردرد از شایع ترین علل مراجعه بیماران به جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات است و اكثر افراد این درد را در طول عمر خود تجربه می كنند. در بسیاری از موارد، سابقه درد كمر در فرد وجود دارد و خود او می داند كه با فشار فیزیكی یا حتی فشار روحی ممكن است درد او بازگردد.

اگر به هر دلیل دچار كمردرد شدید می توانید درمان های اولیه خانگی را در منزل انجام دهید و كمی صبر كنید. قدم اول درمان، كاهش فشار فیزیكی است كه توصیه می شود فرد روی تختی با تشك سفت استراحت كرده و البته تا جای ممكن به روی شكم نخوابد.

و راست شدن، رانندگی، استفاده از سرویس بهداشتی ایرانی، بلند كردن اجسام سنگین و حركات چرخشی كمر با روند بهبود درد تداخل خواهد داشت. در كنار استراحت می توانید از گرم نگه داشتن كمر، داروهای ضددرد ساده مانند استامینوفن و بروفن و كمربندهای ساده كشی هم استفاده كنید.

اما تداوم درد، عدم بهبود یا بدتر شدن كمردرد بعد از سه تا پنج روز را باید جدی بگیرید و حتما به جراح مغز و اعصاب برای بررسی بیشتر علت درد مراجعه كنید.علامت های مهم دیگری هم هستند كه در صورت همراهی با كمردرد به معنی لزوم مشورت شما با پزشك است.

احساس سنگینی، بی حسی یا ضعف در پاها، اشكال در راه رفتن، اختلال در كنترل ادرار (چه به صورت بی اختیاری و چه به صورت عدم توانایی دفع ادرار) و اختلال جنسی ممكن است در اثر تحریك یا آسیب عصب های كمر ایجاد شوند و در صورت وجود این علائم لازم است در اسرع وقت به یك جراح مغز و اعصاب مراجعه كنید. تعلل و تاخیر در بررسی علت كمردرد در حضور این علامت های هشداردهنده ممكن است عوارض ماندگار و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

کلید واژه :

كمردرد

ثبت نظرات
captcha