کد خبر : ۳۴۷۰۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تأیید استفاده اضطراری داروی رمدسیویر برای درمان کرونا در آمریکا

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با انجام مطالعه بر روی داروی "رمدسیویر"، استفاده اضطراری آن را برای درمان بیماران بستری شده کرونایی صادر کرد.

تأیید استفاده اضطراری داروی رمدسیویر برای درمان کرونا در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز استفاده اضطراری از داروی "Remdesivir" (رمدسیویر) را برای درمان بیماران بستری شده مبتلا به کرونا در آمریکا صادر کرد.

پایگاه خبری "گاردین" نوشت، این اولین دارویی است که می تواند بیماران مبتلا به کرونا را درمان کند و عصر جمعه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز بیان کرد که این دارو برای بیماران بستری در بیمارستان فراهم است.

تایید اضطراری روز ها پس از آن صورت می گیرد که "آنتونی فاوچی"، کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت آمریکا، نسبت به نتایج آزمایش داروی "Remdesivir" ابراز خوشبینی کرد.

او گفت: «داده ها نشان می دهد که رمدسیویر تأثیر واضح و قابل توجهی در کاهش زمان بهبود دارد؛ آنچه ثابت شده این است که یک دارو می تواند پیشروی این ویروس را مسدود کند.»

طبق مطالعات انجام شده بر روی این دارو، رمدسیویر می تواند زمان مدت بهبودیابی را ۳۱ درصد (یک سوم) کاهش دهد.

شرکت "گیلاد ساینس" این دارو را برای درمان ابولا تولید کرده بود، ولی به دلیل آن که نتایج لازم از آزمایش های بالینی به دست نیامد، درمان کنندگی آن به تایید نرسید.

گیلاد ساینس در تحقیق خود این دارو را در دوره های ۵ و ۱۰ روزه برای درمان ۳۹۷ فرد مبتلا به بیماری حاد کووید ۱۹ به کار گرفت و بیش از نیمی از آن ها در عرض ۱۴ روز از بیمارستان مرخص شدند.

دکتر فاوچی گفت: «۳۱ درصد بهبودیابی مانند نابودی ۱۰۰ درصدی نیست، اما اثبات خیلی مهمی برای کارایی این روش است، زیرا ثابت کرده که این دارو می تواند جلوی ویروس را بگیرد.»

کلید واژه :

داروی رمدسیویر

،

درمان کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha