کد خبر : ۳۴۷۰۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چرا تحقیقات درباره کرونا فقط باید شامل چین شود

مقام های چینی به موج تازه اتهام های واشنگتن علیه پکن در مورد نحوه شیوع ویروس کرونا واکنش نشان دادند.

چرا تحقیقات درباره کرونا فقط باید شامل چین شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ی یوچنگ، معاون وزیر خارجه چین گفت: نمی شود اول چین را متهم کرد، بعد دنبال به اصطلاح تحقیقات بین المللی برای جور کردن مدرک و سند بود.

او در مصاحبه ای با شبکه ان بی سی تأکید کرد: چرا تحقیقات فقط باید چین را هدف بگیرد؟ چرا دیگر کشورها هدف تحقیقات قرار نگیرند؟

این اظهارات، از آنجایی که چین کانون اولیه شیوع ویروس بود، ممکن است بازتاب دهنده اتهام زنی های قبلی پکن در مورد نحوه انتقال ویروس به چین باشد.

معاون وزیر خارجه چین گفت، هیچ قانونی در عرصه بین المللی وجود ندارد که بر اساس آن بشود در مورد کشوری به خاطر این که نخستین موارد ابتلا به ویروس را گزارش داده است، تفحص کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز گفت: یافتن منشأ ویروس یک مسأله پیچیده علمی است و پژوهشگران و متخصصان باید روی آن تحقیق کنند.

معاون وزیر خارجه چین در عین حال اظهار کرده است کشورش «دست به رشادت زده تا جلوی شیوع ویروس را بگیرد و برای جهان در نبرد با آن زمان بخرد».

دونالد ترامپ به تازگی در اظهارتی مغایر با بیانیه های جامعه اطلاعاتی آمریکا، باز هم مدعی شد، شواهد و مدارکی در دست دارد که نشان می دهد ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته و منتشر شده است.

او در یک کنفرانس خبری افزود که نمی تواند دلیل اطمینانش را از این که فکر می کند این ویروس در آزمایشگاهی در ووهان نشأت گرفته است، بیان کند.

ترامپ در پاسخ به این سؤال که آیا او مدارک و شواهدی دال بر این که منشأ کرونا آزمایشگاهی در شهر ووهان بوده است یا خیر، پاسخ داد: بله، من شواهدی دارم که نمی توانم توضیح بدهم.

این در حالی است که جامعه اطلاعاتی آمریکا نتیجه گیری کرده است، ویروس کرونا ساخته دست انسان یا از نظر ژنتیکی اصلاح شده نیست؛ هرچند هنوز درحال تحقیق درباره سرمنشأ انتشار آن است.

کلید واژه :

چین

،

تحقیقات درباره کرونا

ثبت نظرات
captcha