کد خبر : ۳۴۷۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هیچ مدرکی از ساخته شدن کرونا در آزمایشگاه ووهان وجود ندارد

نخست وزیر استرالیا با رد ادعای آزمایشگاهی بودن ویروس جدید کرونا، خواستار انجام تحقیقات مستقل در این باره شد.

هیچ مدرکی از ساخته شدن کرونا در آزمایشگاه ووهان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا بامداد امروز (جمعه به وقت ایران) گفت هیچ مدرکی از اینکه ویروس «کووید۱۹» در آزمایشگاهی در شهر «ووهان» واقع در چین ساخته شده، وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، موریسون با بیان اینکه استرالیا هیچ اطلاعاتی که از ایده آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا پشتیبانی کند در اختیار ندارد، توضیح داد که برای برطرف کردن شک ها در این باره، خواستار اجرای تحقیقات مستقل بین المللی درباره علت طغیان این ویروس و سرایت سریع آن در جهان شده است.

وی طی نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا در این باره، اظهار داشت: «چیزی که در اختیار داریم، نشان نمی دهد که [آزمایشگاه] منبع احتمالی [شیوع ویروس] است. هیچ [اطلاعاتی] نداریم که نشان دهد [آزمایشگاه] منبع آن است، البته شما در این اوضاع نمی توانید هیچ [احتمالی] را رد کنید».

بر این اساس، نخست وزیر استرالیا همچنین افزود: «می دانیم که [شیوع این بیماری] از چین آغاز شد، می دانیم که از ووهان شروع شد، محتمل ترین سناریو که مطرح شده مربوط به بازارهای فروش مواد غذایی زنده است اما این موضوعی است که باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد».

در حالی که روابط چین با استرالیا بعد از درخواست موریسون برای انجام تحقیقات به تیرگی گرویده، اما وی با اصرار بر خواسته خود، گفت: «به همین دلیل است که باید بفهمیم چه اتفاقی افتاده است، تا مطمئن شویم بار دیگر قادر خواهیم بود از وقوع فاجعه جهانی این چنینی جلوگیری کنیم».

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز گفته بود نمی تواند دلیل اطمینان خودش مبنی بر اینکه فکر می کند کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته شده را بیان کند. (جزئیات بیشتر)

کلید واژه :

استرالیا

،

آزمایشگاه ووهان

ثبت نظرات
captcha