کد خبر : ۳۴۷۰۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ونتیلاتور ناسا مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت می کند

سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده از ونتیلاتور ساخت مهندسان ناسا را برای بیماران مبتلا به کووید- 19 صادر می کند.

ونتیلاتور ناسا مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تک کرانچ، "سازمان غذا و داروی آمریکا" (FDA)، مجوز استفاده از ونتیلاتوری که مهندسان "آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا" (JPL) ابداع کرده اند را صادر می کند. این ونتیلاتور که نام اختصاری آن، "VITAL" است، در دوره بحران کروناویروس، به صورت رایگان مورد استفاده قرار می گیرد.

این ونتیلاتور مانند ونتیلاتورهای دیگر، به لوله مجهز است و بیمار می تواند با کمک یک لوله که در مجرای تنفسی او قرار داده می شود، به راحتی نفس بکشد. قرار است از این دستگاه، در شرایط ضروری و برای بیمارانی که نشانه های جدی تری از کووید- 19 دارند، استفاده شود تا کمبود شدید تجهیزات را جبران کند.

نکته مهم در مورد VITAL این است که در آن از تجهیزات کمتری نسبت به ونتیلاتورهای معمولی استفاده شده است؛ به همین دلیل، سریع تر مونتاژ می شود و به تجربه و زمان کمتری نیاز دارد. این ونتیلاتور طوری طراحی شده که می توان از آن بین سه تا چهار ماه استفاده کرد؛ به همین دلیل باید آن را تنها برای بیماران مبتلا به کووید- 19 به کار گرفت.

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا اکنون در جستجوی شرکای تجاری است تا ونتیلاتور خود را پس از دریافت مجوز سازمان غذا و دارو به تولید انبوه برساند و آن را در اختیار بیمارستان ها بگذارد.

پروژه ساخت VITAL، تنها یکی از پروژه های ساخت ونتیلاتور برای شرایط ضروری است که در دوره گسترش کووید- 19 آغاز شده اند. به نظر می رسد که VITAL، یکی از بهترین انواع ونتیلاتور برای استفاده در چنین شرایطی باشد.

کلید واژه :

ونتیلاتور ناسا

،

سازمان غذا و داروی آمریکا

ثبت نظرات
captcha