کد خبر : ۳۴۷۰۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیش بینی شکست ۸۵ درصد واکسن های جدید کرونا

در برکلی، تیم های مهندسی در مرکز توسعه اقتصادی بلوم، آزمایشگاه فلتچر و در بیمارستان های سانفرانسیسکو با استفاده از تشخیص های مراقبتی گامی رو به جلو برداشته اند. این موارد به ویژه برای کشور های در حال توسعه که منابع کمتری دارند مفید خواهد بود. در اسرائیل، مرکز ملی استارت آپ ها ۲۰۰ شرکت را برای کار بر روی ابعاد مختلف بیماری انتخاب کرده است.

پیش بینی شکست ۸۵ درصد واکسن های جدید کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گلن یاگو در هاآرتص نوشت: همانطور که رابرت شیلر، برنده جایزه نوبل، می گوید ما امروز نه در میان یک همه گیری که در واقع درگیر دو همه گیری همزمان هستیم. یکی از این همه گیری ها شیوع کووید-۱۹ و دیگری اضطراب ناشی از بحران مالی است که به واسطه این بیماری به وجود آمده است، بحرانی که باعث افزایش نوسانات در بازار های سرمایه و حوزه های سیاسی هم شده است.

ر ادامه این مطلب آمده است: علی رغم تلاش های مجلس نمایندگان و از جان گذشتگی کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کروناویروس نوسانات سیاسی افزایش یافته است. ترس بی حد و حصری که به واسطه اخبار منفی و نظریات توطئه ایجاد شده همه در وضعیت بازار تاثیر گذار است.

اضطراب جهانی، سرمایه و بازار های کار را دچار رکود، اقتصاد را فلج و بر رفاه جسمی و روحی فردی نیز تأثیر گذاشته است. با این وجود، اکنون تمرکز اصلی در زمینه تأمین اعتبار برای فناوری های نوین زیست پزشکی است تا به وسیله آن بتوان هم سلامت عمومی و هم بحران های مالی را برطرف کرد.

حتی اگر ما تخصص علمی و مهندسی برای تشخیص و درمان کووید-۱۹ و تولید واکسن برای آن و سایر بیماری های ویروسی و باکتریایی داشته باشیم، در حال حاضر بودجه و سرمایه لازم برای چنین کاری اندک است. با وجود این کمبود باز هم جهان سرمایه های زیادی در اختیار دارد. ۱۰۰ تریلیون دلار در بازار های درآمد ثابت و ۷۵ تریلیون دلار در بازار های سهام که بخش اعظمی از آن اکنون با نرخ بهره منفی یا پایین یک رقمی راکد شده است. اگر این سرمایه در فناوری های جدید برای زیرساخت های پزشکی، ساخت واکسن و راه حل های جدید برای تهدید های بهداشت جهانی در آینده تزریق شود بی تردید مفید خواهد بود. در کل کافی است به ظرفیت های رها نشده فکر کنید.

متأسفانه، تمام راه حل های پزشکی ارائه شده از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا، برای تولید دارو به طور متوسط ۵/۷ سال زمان می برد. همزمان ۳.۵ تا ۴.۵ سال هم برای تقویت زنجیره های تولید و عرضه زمان نیاز است. در بحرانی مانند کووید-۱۹، از دست دادن زمان به معنای از دست رفتن جان هزاران انسان دیگر است. شاید یک الگوی جدید واکسن بتواند موثر واقع شود، اما مسلما این موضوع تغییری در چالش های اقتصادی که باید از پس آن برآییم ایجاد نمی کند.

خبر خوب این است که امور مالی نوآورانه ابزاری اثبات شده برای شناسایی بودجه، کشف، معالجه و پیشگیری را ارائه می دهد. ما در حال حاضر می دانیم که چگونه پیشرفت در تحقیقات و توسعه پزشکی بیوتکنولوژی را تسریع کنیم، زیرا تنگنا های بودجه را در طول زنجیره کشف، توسعه، آزمایش و تولید شناسایی کرده ایم. ما می دانیم که چگونه می توان خطر را با ادغام پروژه های پزشکی، علمی و فناوری تعدیل کرد.

آنچه ما اکنون باید انجام دهیم این است که دانش بشری را برای مقابله با نه فقط بیماری کووید-۱۹ که برای سایر بیماری های همه گیر در آینده گسترش دهیم.

ردیابی کووید-۱۹ نیازمند این است که بدانیم ویروس دقیقا چه کسی را هدف قرار می دهد. پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی از طریق تعیین توالی ژنومی و غربالگری آنتی بادی با توان بالا، نانوتکنولوژی، پردازش نمونه ها، عملکرد سنجش و شناسایی باعث شده که میزان آزمایشات افزایش یابد.

این امر به احتمال زیاد به سرمایه گذاری های گسترده ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه نیاز دارد تا کارگران بتوانند به مشاغل خود برگردند و مناطقی که نیاز به قرنطینه دارند هم شناسایی شوند. اگر دولت در ردیابی بیماران سرمایه گذاری کند در واقع از آسیب های اقتصادی بیشتر در آینده جلوگیری کرده است.

کره جنوبی، تایوان، آلمان، نروژ و اسرائیل همه دولت هایی هستند که رویکرد آزمایش سریع و ردیابی را انجام می دهند.

در برکلی، تیم های مهندسی در مرکز توسعه اقتصادی بلوم، آزمایشگاه فلتچر و در بیمارستان های سانفرانسیسکو با استفاده از تشخیص های مراقبتی گامی رو به جلو برداشته اند. این موارد به ویژه برای کشور های در حال توسعه که منابع کمتری دارند مفید خواهد بود. در اسرائیل، مرکز ملی استارت آپ ها ۲۰۰ شرکت را برای کار بر روی ابعاد مختلف بیماری انتخاب کرده است.

با پیوند چنین مراکز نوآوری در سطح جهان موج های مختلفی از فناوری نوآورانه که برای استقرار به ابزار های مالی نیاز دارند، راه اندازی می شود.

ما از آزمایشگاه های نوآوری مالی در مرکز نوآوری میلکن در اورشلیم و آزمایشگاه های مشابه موسسه میلکن در سنگاپور، چین، لندن و نیویورک آموختیم که چگونه می توان راه حل های زیست پزشکی موثری برای بازار یافت. ما برای طراحی ساختار های سرمایه با حمایت ضمانت نامه های دولتی و کمک های بشردوستانه به سرعت بخشیدن یافتن راه حل های پزشکی کمک کرده ایم.

برای غلبه بر دو حوزه ریسک مالی نیاز به تضمین های لازم است. یکی این شکاف ها که اغلب به نام دره مرگ شناخته می شود، هنگامی است که به بودجه اولیه ای برای ادامه روند تحقیق و توسعه نیاز است. مورد دیگر، شکاف بین درخواست تأیید سازمان غذا و دارو و تولید است. هیچ تولید کننده ای قبل از تصویب این سازمان قادر به تولید دارو های درمانی یا واکسن ها نیست. با توجه به سرمایه گذاری بلند مدت سرمایه برای کارخانجات تولیدی، توسعه زنجیره تأمین و ... همه براساس برآورد های سال ۲۰۱۷ خطرات مالی چشمگیری دارد.

ما همچنین آموخته ایم که موفق ترین اقدام شامل سرمایه گذاری در پروژه هایی است که در نهایت سودی بیش از سرمایه گذاری اولیه دارند. پروژه های آمیخته شده در راستای تلاش مداوم علیه ایدز، مالاریا و سل توسط اتحادیه جهانی واکسن از طریق تعهدات بازار پیشرفته و تنها پس از ارزیابی های تحقیقاتی آزمایشگاه ام آی تی مؤثر واقع شد.

مهمتر از همه، ما می دانیم که اگر تولید کنندگان پیش از اخذ مجوز های لازم از سازمان غذا و دارو بتوانند روی محصول خود کار کنند، قاعدتا نتایج بهتری خواهند داشت. این امر مستلزم تغییر ریسک پذیری است. تولید کنندگان موجود می توانند برای برآورده کردن تقاضای جهانی در یک روند مناقصه شرکت می کنند. در این شرایط منابع مورد نیاز در سطح جهان ذخیره شده و پس از تأیید آماده تحویل می شوند.

با پیش بینی ۸۵ درصد میزان شکست پروژه واکسن های جدید در مرحله تولید ضمانت نامه با اوراق قرضه بلند مدت، نیاز به برآورد خسارت در رقمی حدود ۲ تا ۳ میلیارد دلار ضرر برای مدت زمان چهار تا شش پروژه دارد. ما در حال حاضر ۷۸ پروژه ساخت واکسن برای کووید-۱۹ داریم. این میزان به نظر سنگین می رسد، اما با توجه به شرایط اقتصادی امروز قطره ای در یک دریا بیش نیست.

منبع:انتخاب

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha