کد خبر : ۳۴۷۰۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همکاری چین و آمریکا برای یافتن منشا کرونا

رادیو بین المللی چین گزارش کرد علیرغم تلاش های دولت ترامپ برای سیاسی کردن ویروس کرونا، دانشمندان آن کشور همکاری خود را برای جست و جو و یافتن منشاء ویروس کرونا، با همتایان چینی آغاز کرده اند.

همکاری چین و آمریکا برای یافتن منشا کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رادیو بین المللی چین روز پنجشنبه گزارش کرد "ایان لیپکین" مدیر مرکز عفونت و ایمنی دانشکده بهداشت عمومی میلمن وابسته به دانشگاه کلمبیا با تیمی از پژوهشگران چینی به رهبری "لو جیا های" استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه «جونگ شان» همکاری می کند.

این گروه برای انجام تحقیقاتی به منظور تشخیص اینکه ویروس کرونا پیش از ظاهر شدن در ووهان در دسامبر ۲۰۱۹ در دیگر شهر های چین کشف شده بود یا خیر، تشکیل شده است.

لیپکین معروف به «جوینده برتر ویروس» دنیا می گوید پژوهش های آن ها به کمک های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین تکیه دارد.

این ویروس شناس گفت: مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین به آشنایی با منشاء این نوع ویروس بسیار علاقه مند است. ما نیز دانش خود را با کل جامعه علمی به اشتراک می گذاریم.

لو نیز گفت: پژوهشگران از مناطق و بخش های مختلف برای جست و جو و یافت منشاء ویروس مشغول کار هستند این فعالیت های پژوهشی در ماه فوریه آغاز شده و تا اواخر سال جاری میلادی نتیجه خواهد داد.

او گفت: به منظور دسترسی پژوهشگران به نمونه های خون در بانک خون ملی که ماه دسامبر یا زودتر از آن از بیماران مبتلا به ذات الریه جمع آوری شده است، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین هماهنگی های لازم با بیمارستان ها و شعبه های خود در سراسر کشور را انجام داده است.

وی اظهار کرد: این اقدام بخش بسیار مهمی از پژوهش های آن ها است که بدین وسیله می توانند این نکته را تشخیص دهند که آیا ویروس کرونا پیش از شیوع آن در ووهان، جمعیت دیگری را آلوده کرده بود یا خیر.

این پژوهشگر همچنین خبر داد محققان این تیم مشترک چینی - آمریکایی نمونه های خون انواع حیوانات وحشی که احتمال داده می شود منشاء ویروس کرونا باشند را مورد مطالعه قرار داده اند.

"ایان لیپکین" در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ در دو برنامه پژوهشی درباره سارس و مرس شرکت کرده بود او همچنین در سال ۲۰۰۳ در توسعه راه تست سریع ویروس سارس به چین کمک کرده بود امسال او نیز برای انجام مطالعات مشترک با همتایان چینی خود درباره علوم اساسی و تدوین راهبرد کاهش موارد کرونا و موارد مرگ ومیر ناشی از آن، به چین سفر کرد.

کلید واژه :

همکاری چین و آمریکا

،

منشا کرونا

ثبت نظرات
captcha