کد خبر : ۳۴۷۰۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کرونا کاملا از بین نمی رود

گروهی از دانشمندان و پزشکان چینی پیش بینی کرده اند که ویروس کرونا به طور کامل از بین نخواهد رفت و به صورت دوره ای بازخواهد گشت.

ویروس کرونا کاملا از بین نمی رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گروهی از دانشمندان و پزشکان چینی پیش بینی کرده اند که ویروس کرونا به طور کامل از بین نخواهد رفت و به صورت دوره ای بازخواهد گشت.

پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت، گروهی از پژوهشگران و پزشکان چینی در پکن اعلام کردند که احتمال اینکه این ویروس همچون "سارس" کاملا از بین برود بسیار ضعیف است، زیرا می تواند ناقلانی بدون علائم بیماری را نیز آلوده کند؛ بنابراین مردم می توانند حتی بدون آنکه نشانه ای از تب و سرفه را بروز دهند، باعث شیوع بیشتر آن شوند.

"جین کی"، مدیر انستیتوی زیست شناسی پاتوژن در آکادمی علوم پزشکی چین می گوید: «این بیماری همه گیر به احتمال زیاد برای مدتی طولانی با انسان خواهد بود؛ کرونا به یک بیماری فصلی تبدیل خواهد شد و به تدریج در بدن انسان پایدار می شود.»

متخصصان چینی همچنین اعلام کردند که هیچ شواهدی مبنی بر اینکه سرعت انتشار این ویروس با افزایش دما در تابستان کاهش می یابد، نیافته اند.

"وانگ گوئی کیانگ"، رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان دانشگاه پکن در این باره گفت: «این ویروس به گرما حساس است اما تنها زمانی که به مدت 30 دقیقه در معرض دمای 56 درجه سانتیگراد قرار بگیرد؛ اما هوا هرگز اینقدر گرم نمی شود.»

پیش از این برخی از مقامات پزشکی آمریکا نیز درباره عدم ریشه کن شدن این ویروس در تابستان و حتی تشدید فعالیت آن در پایان فصل گرما هشدار داده بودند.

کلید واژه :

یروس کرونا

ثبت نظرات
captcha