کد خبر : ۳۴۷۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا در جریان شیوع کرونا سلامت دیگر کشورها را تهدید می کند

رئیس جمهوری کوبا از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کوبا انتقاد کرد و گفت که این تحریم ها در توانایی ما در مبارزه با بیماری همه گیر کووید -۱۹ مانع ایجاد کرده است.

آمریکا در جریان شیوع کرونا سلامت دیگر کشورها را تهدید می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «میگوئل دیاز کانل»، رئیس جمهوری کوبا در حساب توئیتری خود به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کوبا اشاره کرد و نوشت: کاخ سفید تنها در سال ۲۰۱۹، ۸۶ مورد تحریمی جدید اعمال کرد که با آسیب زدن، حتی در توانایی ما در مبارزه با بیماری همه گیر کووید -۱۹ مانع ایجاد کرد.

به گفته رئیس جمهوری کوبا، آمریکا در جریان بحران جهانی شیوع کرونا، به جای پیوستن به تلاش های همگانی، سلامت مردم سایر کشورها را تهدید می کند.

پیش از این نیز، «نستور ماریمون» مدیر روابط بین الملل وزارت بهداشت کوبا در ارتباط با تحریم های یکجانبه آمریکا همزمان با شیوع کرونا، اظهار کرده بود: محاصره مالی-اقتصادی آمریکا علیه کوبا به سطح ناعادلانه ترین، شدیدترین و طولانی ترین سیستم تحریم ها در تمام دوران ها که از سوی یک کشور علیه کشوری دیگر اعمال می شوند، رسیده است. نظام بهداشت و درمان کشور ما بیشترین تأثیر را از این تحریم ها دیده است و این تحریم ها سلامت مردم ما را هدف گرفته اند.

تحریم های آمریکا علیه کوبا نخستین بار در ۱۹ اکتبر ۱۹۶۰ در پاسخ به اقدام هاوانا در ملی سازی یک سری پالایشگاه های نفت که در تملک آمریکا قرار داشتند، اعمال شدند و در ادامه در سال ۱۹۶۲ تا کنون تمدید شدند.

این تحریم ها در واقع میراث ادامه دار خصومت های میان دو کشور در زمان جنگ سرد هستند. سازمان ملل متحد ۲۸ سال متوالی است که این تحریم ها را محکوم کرده است.

کلید واژه :

کوبا

،

آمریکا

،

شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha