کد خبر : ۳۴۷۰۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهبودیافتگان کرونا پلاسمای خون خود را اهدا کنند

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از بهبود یافتگان کرونا خواست به شکرانه بازیابی سلامتی خود برای نجات جان بیماران مبتلا به این بیماری در طرح اهدای پلاسمای خون مشارکت…

بهبودیافتگان کرونا پلاسمای خون خود را اهدا کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  دکتر مجید عبداللهی افزود: دریافت پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از کرونا و اهدای آن به مبتلایان به این بیماری برای تقویت سیستم ایمنی آنان، اقدامی نوین در کمک به درمان بیماران مبتلا به کرونا به شمار می رود.
وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از اجرا کنندگان طرح پلاسما درمانی در کشور به شمار می رود که با همکاری سازمان انتقال خون خراسان رضوی پلاسمای اهدایی از بهبودیافتگان کرونا را دریافت می کند.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: طرح پلاسما درمانی از دو هفته گذشته در کانکس ویژه مستقر در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد در حال اجراست و نیازمند مشارکت بیماران بهبود یافته برای اهدای پلاسما  است.
عبداللهی افزود: در اجرای این طرح، بیماران کرونایی که دست کم یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده است پس از گذراندن دوره درمان و قرنطینه به صورت داوطلبانه اقدام به اهدای پلاسمای خون خود می کنند.
وی ادامه داد: پلاسما درمانی خطری برای دهنده پلاسما ندارد و جداسازی  پلاسما در شرایط استریل توسط دستگاه پلاسما فرز انجام می شود.
پلاسما درمانی یکی از روش های مداوای بیماران مبتلا به کروناست که با کمک سازمان انتقال خون در ۶ استان کشور از جمله تهران، مشهد و کرمانشاه انجام می شود.

به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز دهم اردیبهشت امسال تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۹۳ هزار و ۶۵۷ نفر رسیده که از این تعداد ۷۳ هزار و ۷۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و مرخص شده اند و شمار جان باختگان این بیماری به پنج هزار و ۹۵۷ تن رسیده است.

کلید واژه :

بهبودیافتگان کرونا

،

پلاسمای خون

ثبت نظرات
captcha