کد خبر : ۳۴۷۰۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش مرگ ومیر ناشی از آلودگی هوا با خانه نشینی دوران کرونایی

خانه نشینی کروناویروس منجر به کاهش مرگ ومیر ناشی از آلودگی هوا در انگلیس و نجات جان 1700 نفر شده است.

کاهش مرگ ومیر ناشی از آلودگی هوا با خانه نشینی دوران کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ام اس ان، محققان تخمین زدند، کاهش ترافیک و مصرف کمتر انرژی منجر به بهبود کیفیت هوا در کل این کشور شود.

کاهش مصرف انرژی و خیابان های آرام به معنای هوای پاک در سراسر انگلستان در دوران خانه نشینی است و این خانه نشینی توانسته آمار مرگ ومیر ناشی از آلودگی هوا را 1700 نفر کاهش دهد.

در 30 روز گذشته در انگلستان، میزان انتشار دی اکسید نیتروژن، 36 درصد کاهش یافته و این در حالی است که تعداد ذرات ریز آلاینده که می تواند به اعماق ریه ها نفوذ کند، تقریبا 10 درصد کاهش داشته است.

محقق این تحقیق، لوری مایلیوویر از مرکز تحقیقات هوای پاک و انرژی اظهار کرد: اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری همه گیر کروناویروس جدید، منجر به کاهش چشمگیر سوخت و کاهش سطح آلودگی هوا در اروپا شده است.

نتایج این بررسی نشان داد، کاهش آلودگی در روزهای خانه نشینی، مانعی برای مرگ زودهنگام حدود 1700 نفر براثر بیماری های قلبی و ریه شده است.

علاوه براین، هوا باکیفیت پایین برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند آسم هم مشکلاتی را ایجاد می کند و در این ایام این مشکلات نیز کمتر شده است.

محققان در ادامه افزودند: خطر بروز عوارض مرتبط با آلودگی هوا در آینده برای افراد سالم بسیار کمتر خواهد شد.این موضوع مانند این است که تمام افراد این قاره به طور ناگهانی تصمیم به ترک سیگار بگیرند و نتایج این عملکرد، با مزایای سلامتی همراه باشد.

محققان برآورد کردند که ادامه هوای پاک در اروپا می تواند عاملی برای کاهش 11 هزار مرگ ناشی از آلودگی هوا شود.

به طور متوسط، آلودگی هوا سالانه باعث مرگ زودهنگام نیم میلیون نفر در سراسر اروپا می شود.

البته این هوای پاک، ماندنی نخواهد بود و با کاهش محدودیت و تغییر عادات، میزان آلودگی به سطح عادی برمی گردد.

کیفیت پایین هوا، عاملی در ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، سرطان و بیماری های ریوی است و بیماری کووید 19 را کشنده تر می کند.

کلید واژه :

کاهش مرگ ومیر

،

آلودگی هوا

،

دوران کرونا

ثبت نظرات
captcha