کد خبر : ۳۴۷۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ذخیره آب سدهای کشور مطلوب است

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: امسال وضعیت ذخیره سازی آب پشت سدهای کشور مطلوب و با توجه به میزان بارش ها در سال جاری وضعیت ذخایر آبی کشور مناسب است .

ذخیره آب سدهای کشور مطلوب است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، قاسم تقی زاده خامسی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح آبیاری و زهکشی فکه در دهلران که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت ذخیره آب سدهای کشور تقریبا مثل سال گذشته است اما ۱۰ درصد کاهش دارد.

وی یادآور شد: دلیل عمده این کاهش مربوط به استان خوزستان و سیلاب های این استان است که موجب رهاسازی آب شد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت:

تقی زاده خامسی افزود : بخاطر بیماری کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی، آب بیشتری در سطح کشور مصرف شده است که انتظار  می رود شهروندان در مصرب آب شرب صرفه جویی کنند.

وی تاکید کرد: با هر۲۰ ثانیه مصرف آب برای شست و شوی دست ۶ لیتر آب در کشور هدر می رود.

وی با بیان اینکه مصرف سرانه آب در ایران هنوز بالاست، گفت: به ازای هر نفر ۳۵۰ لیتر در روز آب مصرف می شود که این رقم از استاندارد جهانی بالاتر است.

در چارچوب پویش «هر هفته؛ الف-ب -ایران» طرح های «٢٢ هزار هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی تحت فشار فکه» و «سد مخزنی شهدای ایلام (گلال)» با اعتبار یک هزار و ١٠٠ میلیارد تومان از طرح های وزارت نیرو و همچنین طرح «شبکه آبیاری در ٢٧ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دهلران و مهران و ایوان» و بیش از ١٢٠ طرح دیگر با اعتبار ۴٨٢ میلیارد تومان در بخش کشاورزی، صبح امروز (پنج شنبه) با دستور حسن روحانی رییس جمهوری در استان ایلام به بهره برداری رسید

کلید واژه :

ذخیره آب

،

سد

ثبت نظرات
captcha