کد خبر : ۳۴۷۰۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نخستین کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی کشور به بهره برداری رسید

اولین کارخانه نوآوری کشور در حوزه بیوتکنولوژی، با هدف کمک به فناوران و تکمیل زنجیره تجاری سازی ایده های فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی، در پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره برداری رسید.

نخستین کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی کشور به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این مراسم که با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون توسعه منابع استانداری مرکزی، جمعی از رؤسا و معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استان و همچنین مسئولان پارک علم و فناوری استان برگزار شد، دکتر مرتضی غریبی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان گفت: این مجموعه با حمایت مالی صندوق پژوهش و فناوری استان به میزان ۲۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال و با همکاری پارک علم و فناوری استان مرکزی به عنوان اولین کارخانه نوآوری کشور در حوزه بیوتکنولوژی در محل پارک، راه اندازی شده است.

وی افزود: این مجموعه با هدف کمک به فناوران و تکمیل زنجیره تجاری سازی ایده های فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی راه اندازی شده است و این امکان را فراهم می کند تا فناوران و صاحبان کسب و کارهای نوپا در این حوزه بتوانند با استفاده از امکانات آن، امکان تولید محصول در مقیاس صنعتی را مورد ارزیابی و آزمایش قرار دهند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی تصریح کرد: این مجموعه می تواند به عنوان مرکز تحقیق و توسعه کارخانه های حوزه بیوتکنولوژی مورد استفاده قرار گیرد و بازوی کمکی بسیار خوبی برای توسعه محصولات فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی توسط کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان در اشل صنعتی محسوب شود.

غریبی گفت: پس از این مجموعه، راه اندازی کارخانه نوآوری دیگری نیز در حوزه صنایع شیمیایی در دست اقدام است و تاکنون زیرساخت های لازم برای ایجاد آن آماده شده است.

لزوم حمایت جدی تر از پارک های علم و فناوری


در ادامه این مراسم، دکتر نادرقلی ابراهیمی، دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پارک علم و فناوری استان مرکزی از پارک های فعال در سطح کشور است که توانسته جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، ابراهیمی بیان کرد: در مجموعه کشور پارک های علم و فناوری یکی از عناصر اصلی و مهم زیست بوم فناوری هستند که باید مورد توجه و حمایت های بیشتر و جدی تری قرار گیرند.

ابراهیمی، جایگاه علم و فناوری در استان مرکزی را فرصتی برای رشد و شکوفایی دانش، بینش و ایده های نخبگان در استان دانست، که می تواند یک فرصت استثنایی را در تبلور ایده ها در سطح کشور فراهم کند.

انتهای پیام

کلید واژه :

کارخانه

،

نوآوری بیوتکنولوژی

ثبت نظرات
captcha