کد خبر : ۳۴۷۰۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد

محققان دانشگاه ییل آزمایشات بالینی داروی آسم را برای معالجه بیماران مبتلا به یروس کرونا آغاز کردند، به این امید که این دارو با التهاب ریه ها مبارزه کند.

داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه ییل آزمایشات بالینی داروی آسم  را برای معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس آغاز کردند، به این امید که این دارو با التهاب ریه ها مبارزه کند.

دانشگاه ییل پژوهشی را برای آزمایش ibudilast، دارویی که برای درمان آسم در ژاپن و کره جنوبی تأیید شده، در بیماران مبتلا به ویروس کرونا آغاز کرده است.

 این دارو در آمریکا تایید نشده است، ولی مدت هاست برای درمان آسم و سرگیجه نیز در بیماران مبتلا به سکته مغزی در ژاپن استفاده می شود.

ایبودیلاست (Ibudilast) بهبود سلامتی ریه را در موش ها نشان داده؛ این دارو به مسدود کردن ژنی که منجر به التهاب ریه می شود کمک کرده است.

محققان امیدوارند که این روند پیشرفت ARDS را آهسته کند، ARDS یک وضعیت تهدیدکننده زندگی است که در اثر آسیب به ریه ها ایجاد می شود، به عنوان مثال این عارضه ممکن است از عفونت هایی مانند پنومونی یا سپسیس، یا در اثر تروما و عفونت ویروس کرونا ایجاد شود.

این تیم پژوهش از بیمارستان نیو هاون دانشگاه ییل، ابراز امیدواری کرده که این دارو باعث کاهش التهاب شود و پیشرفت یک وضعیت تهدیدآمیز ریه که در بیماران مبتلا به ویروس کرونا دیده می شود را آهسته کند.

کارشناسان تأکید می کنند، با وجود اینکه این دارو در موش ها جواب داده، باید آزمایشات بالینی بر روی انسان ها نیز به طور گسترده صورت بگیرد تا به جواب های مطمئنی دست یابند. 

کلید واژه :

داروی آسم

،

موش

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha