کد خبر : ۳۴۷۰۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هجوم چینی ها برای خرید خانه پس از پایان قرنطینه

با پایان یافتن قرنطینه در بسیاری از شهرهای چین شهروندان این کشور با رویکردی که انتقامجویی از کرونا عنوان شده است ، به خرید خانه روی آورده اند.

هجوم چینی ها برای خرید خانه پس از پایان قرنطینه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در شهر شانگهای نزدیک به ۱۶۰ واحد مسکونی که ارزانترین آن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار قیمت داشته است در همین هفته و به سرعت به فروش رسید.

فروشندگان برخی از این واحدها که حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار  قیمت دارند از رویکرد سریع مردم برای خرید خانه پس از پایان کرونا اظهار تعجب کرده اند.

شرکت های دست اندرکار مسکن و معاملات املاک می گویند قفل کردن و قرنطینه شهرها فقط باعث توقف خریدها شد اما تقاضاها را منفی نکرد و همچنان شهروندان به سمت خرید خانه روی آورده اند.

با این حال پیش بینی شده است که میزان خرید خانه در سال جاری میلادی بین ۵ تا ۱۰ درصد در چین کاهش داشته باشد اما برخی گزارش ها حاکی است که بازار بسرعت شرایط بهتری پیدا خواهد کرد.

لو شی از آژانس معاملات شهر هنگ کنگ می گوید : تقاضا برای مسکن هرگز در چین و هنگ کنگ ناپدید نشده است. مردم فقط در قرنطینه راهی برای خرید نداشتند.

او می افزاید که حتی در این زمان هم بسیاری از شهروندان به صورت آنلاین معاملات مسکن را دنبال می کردند و پس از پایان محدودیت ها به بازار بازگشته اند.

وی گفت که تنها در ماه مارس در شهر شانگهای ۶۰۰ هزار متر مربع منزل مسکونی به فروش رفته است که این رقم دو برابر ماه فوریه است.

در پایان ماه آوریل بررسی هایی صورت گرفت که نشان می دهد میزان خرید خانه در شهرهای شانگهای، پکن و شن جن در شرق، شمال و جنوب ۳۷ درصد نسبت به ابتدای ماه افزایش یافته است.

کلید واژه :

چین

،

خرید خانه

،

قرنطینه

ثبت نظرات
captcha