کد خبر : ۳۴۶۹۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مرگ و میر در خانه های سالمندان از بیمارستان ها بیشتر شد

طبق بررسی های واحد آمار دانشگاه کمبریج، تعداد افرادی که در خانه های سالمندان بریتانیا بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند بیشتر از آمار مرگ و میر هایی است که بر اثر کرونا در بیمارستانهای این کشور رخ می دهد.

مرگ و میر در خانه های سالمندان از بیمارستان ها بیشتر شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در حالیکه انگلیس در صدد است آمار حقیقی قربانیان کرونا را در این کشور منتشر کند، بررسی های واحد آمارشناسی دانشگاه کمبریج نشان می دهد تعداد افرادی که هم اکنون بر اثر کرونا در خانه های  سالمندان فوت می کنند بیشتر از بیمارستان ها است.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، این آمار حیرت آور روز گذشته (سه شنبه) بعد از آن مطرح شد که دفتر آمار ملی انگلیس با انتشار داده های هفتگی خود نشان داد که هزاران نفر بر اثر کرونا در خارج بیمارستان ها جان خود را از دست می دهند و تا چندین هفته بعد از مرگشان در آمار و ارقام فوتی های کرونا شمارش نمی شوند.

آمار و ارقام جدید که توسط کمیسیون کیفیت مراقبت (CQC) جمع آوری شده نشان می دهد که خانه های سالمندان و بیمارستان های انگلستان در حال حاضر روزانه حدود ۴۰۰ مرگ مرتبط با کووید-۱۹ را اعلام می کنند.

طبق این گزارش، در حالیکه مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان های انگلیس به صورت تدریجی در حال کاهش است، اما احتمالاً خانه های سالمندان همچنان در عمق بحران قرار دارند.

با اینحال، «مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس شب گذشته قول داد که وزارت بهداشت آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در خانه های سالمندان را از امروز به صورت روزانه اعلام کند و این به مفهوم آن است که ظرف چند روز آینده، در خصوص مرگ و میر در خانه های سالمندان شفاف سازی می شود.

طبق این گزارش، عمق بحران کرونا در خانه های سالمندان بریتانیا به واسطه فقدان آزمایشات تشخیصی روزانه مشخص نیست و این به مفهوم آن است که احتمالاً هزاران سالمند مستقر در خانه های سالمندان بدون آنکه بیماری آنها تشخیص داده شود، جان خود را از دست داده باشند.

پروفسور «کارل هنگان» یکی از کارشناسان پزشکی دانشگاه آکسفورد که آمار دولتی را مطالعه می کند، معتقد است که دستکم یک سوم از خانه های سالمندان بریتانیا از معضل شیوع کرونا رنج می برند.

این اخبار در حالی منتشر شده است که کارشناسان بهداشت و درمان بسیار به موقع و اواخر ژانویه یا اوایل فوریه (بهمن و اواسط اسفند ماه) و در همان اوایل شیوع کرونا به دولت انگلیس درباره خطری که متوجه خانه های سالمندان است، هشدار داده بودند اما اقدامات کافی برای محافظت از آنها صورت نگرفته است.

کمیته کیفیت مراقبت اعلام کرد که تنها در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۴ آوریل (۲۲ فروردین تا ۵ اردیبهشت ماه، مجموع چهار هزار و ۳۴۳ مرگ تأیید شده بر اثر کرونا یا مرگ مشکوک به کرونا در خانه های سالمندان انگلیس صورت گرفته است.

آمار روز گذشته دفتر آمار ملی انگلیس نشان می دهد که بیش از یک چهارم از تمامی مرگ و میرهای ناشی از کرونا در خارج از بیمارستان ها صورت گرفته است و تا ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین ماه)، از مجموع ۱۹ هزار و ۱۱۲ مرگ مرتبط با کرونا در انگلیس، چهار هزار و ۳۱۶ مورد مرگ و میر مرتبط با کرونا در خارج از بیمارستان بوده است.

طبق این گزارش، تقریباً سه چهارم از افرادی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند از بیماری زوال عقلی رنج می برند و همین امر آنها را تا حد زیادی در مقابل کرونا حساس می کند و بسیاری دیگر از آنها مشکلات جسمانی وخیمی دارند.

طبق این گزارش، در بازه زمانی ۱۳ مارس و ۱۷ آوریل (۲۷ اسفند ۹۸ تا ۱۷ فروردین ۹۹) تعداد افرادی که به دلایل مختلف در خانه های سالمندان انگلیس جان خود را از دست دادند، تقریباً سه برابر شد و از دو هزار و ۵۰۰ نفر به هفت هزار و ۳۰۰ نفر رسید. اما علت مرگ دو هزار و ۵۰ نفر کرونا اعلام شد اما آمار واقعی مرگ و میر ناشی از کرونا بیشتر بوده است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، تاکنون دستکم سه میلیون و ۱۵۴ هزار و ۸۵ نفر در سراسر جهان به کرونا آلوده شده اند و ۲۱۸ هزار و ۷۶۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند و اگلیس با ۱۶۱ هزار و ۱۴۵ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۶۶۰ مورد فوتی، بعد از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در رده پنجم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

mediaout][mediaout]

کلید واژه :

کرونا

،

سالمندان

،

انگلیس

ثبت نظرات
captcha