کد خبر : ۳۴۶۹۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش درجه اضطراری در پکن به خاطر شیوع کرونا

وضعیت اضطراری بهداشت عمومی مرتبط با ویروس کرونا از نخستین ساعت بامداد فردا ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) در پکن یک درجه کاهش یافته و سطح هشدار از درجه یک به دو تعدیل می شود.

کاهش درجه اضطراری در پکن به خاطر شیوع کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «چن پی» معاون دبیرکل شهرداری پکن روز چهارشنبه در نشست خبری ستاد پیشگیری و مهار شیوع ویروس کرونا در شهر پکن گفت: بر این اساس، افرادی که از مناطق داخلی با خطرات کم به پکن سفر کرده یا بر می گردند دیگر لازم نیست ۱۴روز در خانه قرنطینه شوند و قرنطینه کنونی برای خانه نشینان هم لغو می شود.

او گفت:، اما افرادی که از خارج از کشور، استان هوبی و منطقه ووهان و سایر مناطق داخلی با خطرات بالا و متوسط، وارد پکن می شوند مشمول این وضعیت نخواهند بود و آن ها همچنان باید تدابیر قرنطینه را رعایت کنند.

این مقام شهرداری پکن در مورد کاهش سطح ورود و خروج به مجتمع های مسکونی در این شهر هم گفت: پیک ها، فروشندگان مواد غذایی، کارکنان املاک و کارگران دکوراسیون ها در صورتی که «کد سبز» سلامت دریافت کنند می توانند وارد مجتمع های مسکونی شوند.

خانم چن تصریح کرد: تعدیل درجه هشدار به معنای کاهش استاندارد پیشگیری، مهار و اهمال در این زمینه نیست بلکه معیار های جدید و سخت تری اجرا خواهد شد.

از آغاز شیوع ویروس کرونا، دولت چین سخت ترین تدابیر بهداشتی را در پکن اعمال کرده است با این حال این شهر یکی از کمترین تعداد مبتلایان به این ویروس را گزارش کرده است.

در شهر پکن تا کنون ۵۹۳ تن به کرونا مبتلا شده اند از این تعداد ۹ تن جان باخته و ۵۳۸ تن نیز درمان شده اند اکنون در پکن فقط ۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند.

کلید واژه :

پکن

،

شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha