کد خبر : ۳۴۶۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سازمان جهانی بهداشت خواستار تامین تجهیزات محافظتی کادر درمان شد

سازمان جهانی بهداشت به دنبال شیوع ویروس همه گیر کرونا خواستار تامین تجهیزات محافظتی کادر درمان است. 

سازمان جهانی بهداشت خواستار تامین تجهیزات محافظتی کادر درمان شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان جهانی بهداشت در صفحه رسمی توییتری نوشت: دولتها باید اقدامات کمکی را برای کاهش کمبودها و محافظت از کادر درمان در خط مقدم مبارزه کووید ۱۹ انجام دهند. 

سازمان جهانی بهداشت همچنین در پیامی دیگر نوشت: ما باید از کرامت و حقوق بشر افراد آسیب پذیر از جمله افراد سالخورده، افراد معلول، بی خانمانان، مهاجران و زندانیان که نیاز به توجه بیشتری در پاسخ ویروس کونا دارند، محافظت کنیم. 

سازمان جهانی بهداشت در مورد اقدامات برخی از کشورها در مورد کاهش محدودیت های کرونا اعلام کرد: اقدامات محدود کننده برای کنترل بیماری کووید ۱۹ فقط در صورت وجود دلیل منطقی در بهداشت عمومی باید مورد استفاده قرار گیرد. وقتی این نیاز به پایان رسید، محدودیت ها باید بدون تاخیر برداشته شوند. 

به گفته سازمان جهانی بهداشت، عدم انجام این کار باعث نقض حقوق بشر و تضعیف اهداف بهداشت عمومی می شود. 

بر اساس تازه ترین آمارها؛ شمار مبتلایان در سراسر جهان به ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان در مرکز چین شناسایی و شایع شد، از سه میلیون و 170 تن فراتر رفته که بیش از ۲۲۰ هزار تن از آنان، جان سپرده اند. 

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه گیر»  (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

تامین تجهیزات محافظتی

،

کادر

ثبت نظرات
captcha