کد خبر : ۳۴۶۹۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فعلا هیچ جایگزینی برای تست PCR نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم می توانند بر اساس فیلم های آموزشی وزارت بهداشت اقدام به تهیه ماسک های خانگی کنند، گفت: پاسخ مثبت تست PCR قطعی است و فعلا هیچ جایگزینی برای آن نداریم.

فعلا هیچ جایگزینی برای تست PCR نداریم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در کنفرانس خبری مجازی با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت تست آزمایشگاهی کرونا در ایران اظهار کرد: تست PCR که به صورت رایگان از طریق موارد ارجاعی انجام می شود ظرفیت ۱۵ هزار تست داریم اما آنچه عملا شاهد هستیم رنج ۱۰ تا ۱۲ هزار تست در روز است.

وی ادامه داد: همکاران من به دنبال این هستند که هر روز ۱۰ برابر موارد مثبت روز قبل، تست انجام دهند. به نظر می رسد ۴۰ درصد تست منفی کاذب داریم که ممکن است بخشی از آن به نمونه برداری برگردد. پاسخ مثبت تست PCR قطعی است و فعلا هیچ جایگزینی برای آن نداریم.

 استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس 

جهانپور درباره اجباری شدن ماسک در مترو و اتوبوس و عرضه ماسک، اظهار کرد: ما تولیدکننده ماسک نیستیم و تولید و تامین و توزیع در حوزه وزارت صمت است و نظارت بر توزیع در داروخانه ها بر عهده سازمان غذا و دارو است و اداره کل تجهیزات پزشکی در ابتدای بحران کرونا یک نمونه ماسک را قیمت گذاری کرد و این قیمت گذاری بر قوت خود باقی است.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما اصراری به استفاده ماسک N95 در متروها نداریم و مردم می توانند بر اساس فیلم های آموزشی وزارت بهداشت اقدام به تهیه ماسک های خانگی کنند. اکنون با توجه به بالا رفتن ظرفیت های تولیدی، ظرفیت تولید ماسک بالاست و نگرانی برای تامین ماسک در نقاط مختلف نداریم.

کلید واژه :

تست PCR

،

تست

،

PCR

ثبت نظرات
captcha