کد خبر : ۳۴۶۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اثرات کرونا بر حیات وحش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی رستوران ها و واحدهای خدماتی جاده چالوس، گفت: روباه از نمونه گونه های جانوری است که…

اثرات کرونا بر حیات وحش

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فردین حکیمی افزود: با شیوع بیماری کرونا، با اعمال برخی پروتکل های خاص، از روزهای ابتدایی امسال بسیاری از واحدهای صنفی از جمله واحدهای پذیرایی، رستوران ها و ... در مناطق مختلف استان تعطیل هستند.

روباه یکی از گونه های جانوری است که در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی به وفور دیده می شود  و به طور معمول به دلیل دسترسی راحت به مواد غذایی، برای تامین غذای خود به حاشیه جاده ها و واحدهای مسکونی و خدماتی می رود.

وی با بیان اینکه برخی از دوست داران حامی حیات وحش از بابت تامین غذای این گونه جانوری در این شرایط ابراز نگرانی کرده اند، گفت: روباه حیوانی همه چیز خواری است و بیش تر جوندگان، پرندگان و حشرات را شکار می کند و در مواقعی که با کمبود مواد غذایی مواجه شود به لاشه خواری هم روی می آورند.

وی اظهار داشت: همچنین این گونه جانوری می تواند از میوه های گوشتی ،دانه ها و ریشه گیاهان و سایر پسماندهای غذایی نیز تغذیه کند.

حکیمی اضافه کرد: روباه از گونه های جانوری هستند که همواره در داخل روستاها و حاشیه آنها فعالیت و زیست دارند و هیچ مشکلی برای تامین غذا ندارند و اینکه ادعا گردید این گونه و یا سایر گونه ها با مشکل غذا مواجه گردیده، صحت ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست همواره  توجه و نظارت بر  وضعیت  حیات وحش دارند و در صورت بروز مشکل، بویژه برای گونه های علفخوار با توزیع علوفه، نسبت به غذارسانی به آنها اقدام می کنند.

حکیمی افزود: تا کنون هیچ گزارش مبنی بر اینکه حیات این گونه ها در استان به خطر افتاده باشد دریافت نکرده ایم.

درحیات وحش استان البرز ۴۱ گونه پستاندار، ۲۸۶ گونه پرنده (علاوه بر پرنده های مهاجر)، ۲۱ گونه خرنده، ۲ گونه دوزیست و ۸ گونه ماهی وجود دارد.

کلید واژه :

کرونا

،

حیات وحش

ثبت نظرات
captcha