کد خبر : ۳۴۶۹۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دیوار، فروشنده کبک را در یاسوج به دام قانون انداخت

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرد متخلف یاسوجی که در سایت دیوار اقدام به انتشار آگهی فروش کبک کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

دیوار، فروشنده کبک را در یاسوج به دام قانون انداخت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید اسدالله هاشمی اظهار داشت:  در پی انتشار آگهی فروش ۲ قطعه کبک کوهی در سایت دیوار(یاسوج) ماموران یگان حفاظت به محض اطلاع از متن آگهی با هوشیاری کامل متخلف را شناسایی کردند.

وی افزود: این متخلف که قصد داشت از طریق سایت دیوار این کبک ها را به فروش برساند قبل از هر اقدامی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فضای مجازی به صورت روزانه رصد می شود و درصورت مشاهده با متخلفان جرائم زیست محیطی برخورد قانونی صورت می گیرد.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده و موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه های دارویی کشور را در خود جای داده است.

هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامی با وسعت ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد.

کهگیلویه وبویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است

کلید واژه :

دیوار

،

فروشنده کبک

،

یاسوج

ثبت نظرات
captcha