کد خبر : ۳۴۶۹۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تایید تاثیر توسیلیزومب در درمان کووید-۱۹ در فرانسه

نخستین نتایج یک آزمایش بالینی در فرانسه نشان می دهد که نوعی داروی روماتیسم برای درمان عوارض سخت کووید-۱۹، بیماری ناشی از کروناویروس جدید، اثرات بسیار مثبت دارد.

تایید تاثیر توسیلیزومب در درمان کووید-۱۹ در فرانسه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، متخصصان علوم پزشکی فرانسه از این یافته به عنوان خبری خوب در میان انبوه تحقیقات و آزمایشات جاری جهت یافتن درمان قطعی یا کاهش عوارض ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ یاد می کنند.

در حالیکه شمار آزمایش های بالینی واکسن و داروهای درمان این بیماری در جهان رو به افزایش است نهاد دولتی هماهنگ کننده امور بیمارستان های پاریس و منطقه ایل- دو-فرانس موسوم به «کمک های عمومی-بیمارستان های پاریس» روز دوشنبه با انتشار نتایج اولیه آزمایش داروی «توسیلیزومب» روی بیماران از تاثیر مثبت این دارو در کاهش عوارض شدید کووید-۱۹ خبر داده است.

«توسیلیزومب» دارویی است که از آن برای درمان روماتیسم، بیماری های مفصلی و آرتریت استفاده می شود. استفاده از این دارو همچنین روشی شناخته شده برای سرکوب سیستم ایمنی است تا بیماری های مرتبط با روماتیسم در مدت زمان کمتری بهبود بیابند.

در گزارش نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که بر اساس نتایج مطالعات انجام شده، داروی «توسیلیزومب» نقش موثری در جلوگیری از واکنش های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی موسوم به «طوفان سیتوکین» در بدن برخی بیماران بسیار بد حال مبتلا به کووید-۱۹ دارد.

سیتوکین ها که هنگام مواجه شدن بدن با عفونت و پیش از هر حمله دیگر ویروسی از سوی سیستم ایمنی آزاد می شوند در شرایط عادی زمینه ایجاد نوعی هشدار را برای مقابله با عوامل بیرونی فراهم می کنند. این در حالیست که طوفان سیتوکین وقتی ایجاد می شود که سیتوکین ها در تلاشی اشتباه برای ایمن نگه داشتن بدن به اعضای مختلفی ازجمله ریه ها و کبد حمله می کنند و ممکن است در نهایت موجب مرگ بیمار شوند.

آزمایش بالینی انجام شده برای تاثیر داروی «توسیلیزومب» بر بیماران کووید-۱۹ نشان می دهد که واکنش های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی افرادی که این دارو به آنها داده شده به خوبی مهار شده و از وخامت و حتی مرگ آنها نیز جلوگیری به عمل آمده است.

داروی «توسیلیزومب» به صورت بالینی روی ۱۲۹ بیماری که به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ به شکل حاد از عفونت ریه رنج می بردند آزمایش شده است. در بیانیه نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که این بیماران در عین حال در وضعیتی نبودند که به بخش مراقبت های ویژه منتقل شوند.

بنابر گزارش یورونیوز، هزینه درمان با این دارو ۹۰۰ یورو عنوان شده که یک دهم هزینه بستری شدن بیماران دارای عواض حاد در بخش مراقبت های ویژه یعنی ۹۰۰۰ یورو است.

کلید واژه :

توسیلیزومب

،

درمان کووید

،

۱۹

،

فرانسه

ثبت نظرات
captcha