کد خبر : ۳۴۶۹۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمار وزارت بهداشت درباره مبتلایان به کرونا واقعی است

وزیر اسبق بهداشت گفت: در کشور سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه بسیار قدرتمندی وجود دارد که نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز آن را تأیید کرد و قطعا آمار اعلامی در خصوص کرونا از سوی وزارت بهداشت بر مبنای صحیح و واقعیت است.

آمار وزارت بهداشت درباره مبتلایان به کرونا واقعی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مرضیه وحید دستجری وزیر اسبق بهداشت در خصوص شائبه های برخی افراد در خصوص آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت در خصوص کرونا، اظهار داشت: در کشور سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه بسیار قدرتمندی وجود دارد که نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز آن را تأیید کرد و قطعا آمار وزارت بهداشت بر مبنای صحیح و واقعیت است.

وی افزود: صنعت داروسازی کشور بسیار قدرتمند است و در منطقه، در جایگاه نخست قرار داریم و در حال حاضر حدود 96 درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود، اما این سیستم باید ارتقا پیدا کند و هر کجا که تولید و سود باشد، ممکن است جریاناتی شکل بگیرد و همه وزرای بهداشت زمان ورود خود به این وزارتخانه باید با مشکلات و فساد این حوزه دست و پنجه نرم کنند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: خوشبختانه مردم به میزان خوبی برای پیشگیری از ابتلا به کووید 19، موارد و مسائل بهداشتی را رعایت می کنند. نیمه دوم سال 88 که در وزارت بهداشت حضور داشتم، آنفلوآنزای H1N1 اپیدمی شد و مرگ و میر زیادی به همراه داشت و واکسن و داروی آن موجود نبود که سال بعد، هم واکسن و هم داروی این بیماری به بازار آمد اما مردم همان زمان هم استقبال زیادی از رعایت مسائل بهداشتی کردند.

دستجردی افزود: مردم نباید تصور کنند که کرونا در کشور تمام شده است؛ البته قوانین و دستورالعمل های اعلامی نیز باید مقداری سختگیرانه تر باشد. مردم ایران بسیار خوب و با فرهنگ هستند و موارد بهداشتی را رعایت می کنند و سیاستگذاری در این زمینه، مهم است.

وی گفت: هدف اصلی ما سلامت مردم است و باید سلامت جامعه را با کمترین عارضه و حاشیه، حفظ کنیم؛ بنابراین مسأله سیاستگذاری خیلی مهم است و متاسفانه شاهد شلوغی بیش از حد مترو و اتوبوس هستیم که دیدیم در روزهای اخیر، ستاد ملی مقابله با کرونا، اجباری بودن استفاده از ماسک در وسایل نقلیه را تصویب کرد.

کلید واژه :

آمار وزارت بهداشت

،

مبتلایان کرونا

ثبت نظرات
captcha