کد خبر : ۳۴۶۹۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن کرونا را تا سه هفته دیگر تولید می کنیم

مؤسسه «سروم» اعلام کرد، قصد دارد تولید انبوه واکسن کرونای ساخت دانشگاه آکسفورد را دو تا سه هفته دیگر آغاز کرده و در صورت مثبت بودن آزمایش های بالینی بر روی انسان در ماه اکتبر آن را به بازار عرضه کند.

واکسن کرونا را تا سه هفته دیگر تولید می کنیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

شرکت «سروم» که در شهر "پونه" هند واقع است به عنوان یکی از هفت شرکتی که در کل جهان در تولید واکسن فعال است با دانشگاه آکسفورد در تولید انبوه واکسن ویروس کرونا همکاری می کند.

 

آدار پوناوالا، مدیر اجرایی مؤسسه «سروم» می گوید، تیم آن ها با تیم دکتر آدریان هیل از دانشگاه آکسفورد همکاری نزدیک دارد. او ابراز امیدواری کرد که پس از شروع تولید این واکسن، تولید این محصول در شش ماه نخست به پنج میلیون و سپس به ۱۰ میلیون دوز در ماه برسد.

او یادآوری کرد که این مؤسسه پیش از این هم با دانشگاه آکسفورد در پروژه تولید واکسن مالاریا همکاری کرده و به طور قطع می تواند بگوید که آن ها "از بهترین دانشمندان" دنیا هستند.

پوناوالا ادامه داد: «ما امیدواریم که این واکسن در ماه های سپتامبر ـ. اکتبر به بازار برسد؛ البته تنها در صورتی که کارآزمایی بالینی موفق بوده و واکسن واجد ایمنی لازم باشد و از اثربخشی آن اطمینان حاصل شود.»

به گفته او، در هند آزمایش های بالینی این واکسن احتمالا پس از دو تا سه هفته دیگر آغاز خواهد شد.

پوناوالا گفت، این شرکت به مسئولیت خود برای این که در وقت صرفه جویی شود، این ریسک را پذیرفته و تصمیم گرفته که تولید انبوه واکسن همزمان با آزمایش ها پیش برود تا به محض موفقیت آمیز بودن آزمایش ها توزیع واکسن شروع شود.

به گفته او، شرکت «سروم» با شورای پژوهش های پزشکی هند تماس منظم دارد تا از کیفیت این محصول اطمینان حاصل شود. همچنین این شرکت قصد ثبت اختراع خود برای برخورداری از حق امتیاز انحصاری آن را ندارد تا واکسن نه تنها در هند بلکه در سایر نقاط جهان جهت تولید و فروش در دسترس باشد.

مدیر اجرایی انستیتوی «سروم» از سایر شرکت های تولید واکسن خواسته است، از ثبت حق امتیاز انحصاری محصول خود خودداری کنند تا سایر تولید کنندگان جهان نیز بر اساس تفاهم تجاری بتوانند در مدتی کوتاه میلیارد ها دوز واکسن کرونا را تولید کنند.

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha