کد خبر : ۳۴۶۹۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اگر آمار چین را پی گیری کنید بایکوت میشوید

براساس گزارش ها، سفیر چین به دولت استرالیا هشدار داده است که پیگیری درباره تحقیقات مستقل برای کروناویروس می تواند با بایکوت مشتریان چینی و عدم سفر یا تحصیل آنها در استرالیا یا عدم خرید محصولات وارداتی مانند گوشت و نوشیدنی های الکی منجر شود.

اگر آمار چین را پی گیری کنید بایکوت میشوید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چنگ جینگیه، سفیر چین در مصاحبه با آسترلین فایننشال ریویو که امروز دوشنبه منتشر شد، گفت فشار استرالیا برای انجام چنین تحقیقاتی "خطرناک" است و پیش بینی کرد که از حمایت کافی برخوردار نشود.
 سفیر چین گفت: توسل به سوء ظن، اتهام متقابل یا تفرقه در چنین برهه حساسی تنها به تضیف تلاش های جهانی برای مقابله با این پاندمی منجر می شود.
گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا گفته است انجام یک تحقیقات مستقل به نفع استرالیا و جهان است. او تاکید کرد: سه میلیون تن مبتلا شده و بیش از ۲۰۰ هزار تن تاکنون جان باخته اند و باید یک بررسی مستقل وجود داشته باشد. اینکه یک مساله جهانی و فاجعه آمیز رخ دهد و آن را مورد بررسی قرار ندهیم، بسیار عجیب و غیر عادی است. در نهایت ما باید گام هایی را برداریم که نه تنها در راستای منافع استرالیا بلکه در راستای منافع مشترک بشریت باشد.
استرالیا خواستار اصلاح سازمان بهداشت جهانی و از جمله جذب محققانی شبیه به "بازرسان تسلیحاتی" به منظور کشف منبع شیوع بیماری های مهم و حمایت کشورها از آن شده است.

بحث برانگیزترین مورد این است که نخست وزیر استرالیا می خواهد به سازمان بهداشت جهانی قدرت ارسال تیمی از محققان به یک کشور را بدهد تا عوامل پشت شیوع یک بیماری را کشف کنند.

کلید واژه :

هشدار چین

،

استرالیا

ثبت نظرات
captcha