کد خبر : ۳۴۶۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چاره ای به غیر از تجارت الکرونیک در پساکرونا نداریم

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: در پی شیوع کرونا به طور قطع مردم و بنگاه های تولیدی ناچار به تغییر سبک رفتاری خود می شوند و روش های سنتی و بنگاه های سنتی از بین خواهند رفت.

چاره ای به غیر از تجارت الکرونیک در پساکرونا نداریم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود جمالی به کاهش شدید آمار تجارت جهانی طی دو ماه گذشته اشاره و اظهار کرد، گفت: ایران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و متاسفانه بعد از بسته شدن مرزهای ایران با بسیاری از کشورهای همسایه، در بخش صادرات با مشکل مواجه شدیم و با کاهش برخی مواد اولیه شاهد کم شدن میزان تولید خواهیم شد.

وی تاکید کرد: به طور قطع دستورالعمل های بهداشتی مقابله با گسترش ویروس کرونا موجب حضور نیروی کار کمتر در محیط کار شده که در نهایت منتج به کاهش تولید و تجارت خارجی می شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق مشترک ایران و کویت با اشاره به تغییر رفتارهای مصرفی مردم در دوران شیوع کرونا، گفت: در حال حاضر علاوه بر کاهش صادرات و مصرف جهانی، مردم کشور به غیر از اقلام ضروری و مواد غذایی خرید دیگری انجام نمی دهند و با توجه به کاهش مصرف داخلی رکود در انتظار اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه در اعداد و ارقام بودجه کمتر کسی تصور کاهش شدید بهای نفت را می کرد، گفت: کاهش قیمت نفت موجب کسری بودجه در سال جاری خواهد شد و فعالیت های تولیدی و عمرانی به حداقل ممکن می رسد و کسری بودجه، موجب رکود در اقتصاد خواهد شد.

جمالی همچنین گفت: به دلیل فعالیت پایین کسبه و اصناف در سطح خرده فروشی و به دنبال آن رکود، جریان وصول مطالبات در کشور به خصوص بعد از کرونا دچار مشکل می شود.

وی با اعتقاد بر تغییر سبک رفتارهای مصرفی مردم بعد از کرونا، اظهار کرد: در پی شیوع کرونا به طور قطع مردم و بنگاه های تولیدی ناچار به تغییر سبک رفتاری خود می شوند و روش های سنتی و بنگاه های سنتی از بین خواهند رفت.

مدیرعامل یک شرکت تولیدی در اصفهان تصریح کرد: در دوران پساکرونا چاره ای به غیر از حرکت به سمت تجارت الکترونیک نخواهیم داشت و احتمال می رود کسبه و روش های توزیع و تجارت سنتی به اجبار مباحث بهداشتی ناشی از کرونا کمرنگ شود.

وی گفت: در پی کاهش درآمد افراد به دلیل شیوع کرونا تقاضا و قدرت خرید مردم کمتر خواهد شد، بنابراین الگوی مصرف در کشور متاثر از این موضوع می شود.

کلید واژه :

پساکرونا

ثبت نظرات
captcha