کد خبر : ۳۴۶۹۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی تاثیر نوعی داروی فاموتیدین در درمان کووید-۱۹

بررسی ها در مورد تاثیر نوعی داروی معده به عنوان درمانی برای بیماری کووید-۱۹ آغاز شده است.

بررسی تاثیر نوعی داروی فاموتیدین در درمان کووید-۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طی چند هفته گذشته متخصصان و پزشکان مطالعاتی را برای شناسایی روش های درمانی جدید به منظور مقابله با بیماری کووید-۱۹ آغاز کرده اند. یکی از داروهایی که اثربخشی آن روی کروناویروس جدید مورد بررسی قرار گرفته داروی فاموتیدین است. این دارو که بدون نسخه در دسترس افراد قرار می گیرد بیشتر برای تسکین علائم سوزش معده تجویز می شود.

متخصصان آمریکایی از اواسط ماه گذشته میلادی آزمایشاتی را در رابطه با اثربخشی داروی فاموتیدین روی تعدادی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ آغاز کردند. بیماران این دارو را به روش تزریقی و ۹ برابر بیش از دوز معمول دریافت کردند. همچنین این دارو در ترکیب با داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین به بیماران داده شده است.

محققان در رابطه با زمان انتشار نتایج این تحقیق و اثربخشی این ترکیب دارویی در درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اطلاعاتی منتشر نکرده اند.

تاکنون در این تحقیق بیش از ۱۸۰ بیمار شرکت داشته اند. آنان ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و فاموتیدین یا تنها داروی هیدروکسی کلروکین را دریافت کرده اند.

به گزارش ای بی سی نیوز، این امید وجود دارد که فاموتیدین همچون دامی برای ویروس عمل کند به طوریکه ویروس با گرفتار شدن، دیگر قادر به تکثیر خود و گسترش بیشتر در بدن نیست.

کلید واژه :

داروی فاموتیدین

،

درمان کووید

،

۱۹

،

فاموتیدین

ثبت نظرات
captcha