کد خبر : ۳۴۶۹۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش داروی سوزش معده برای درمان کرونا

در بیمارستانی در نیویورک داروی فاماتیدین که برای سوزش معده مصرف می شود، بی سروصدا برای درمان کووید۱۹ تحت آزمایش است.

آزمایش داروی سوزش معده برای درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ساینس، هر روز تعداد زیادی از داروهای مختلف برای درمان کووید  آزمایش می شود. یکی از کاندیداهای عجیب برای درمان این ویروس، دارویی به نام «فاماتیدین » است که برای سوزش معده به کار می رود.

از هفتم آوریل نخستین بیمار در بیمارستان نورث ول هلث در نیویورک این دارو را برای درمان ویروس کرونا دریافت کرده است.

این در حالی است که بیمارستان نورث ول  آزمایش داروی فاماتیدین را بی سر وصدا آغاز کرده است.

از روز شنبه ۱۸۷ بیمار کووید ۱۹ که در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند و بسیاری از آنها به دستگاه ونتیلاتور وصل بودند، در این آزمایش شرکت کرده اند. در کل قرار است ۱۱۷۴ نفر در این پژوهش شرکت کنند. 

گزارش های مختلف از چین و همچنین نتایج مدلسازی مولکولی حاکی از آن است که این دارو  به درمان مبتلایان به کووید ۱۹ کمک می کند. فاماتیدین در حقیقت به یکی از آنزیم های کلیدی در ویروس کرونا می چسبد. 

حواشی فراوان درباره داروی آنتی مالاریا( کلروکین و هیدروکسی کلروکین) سبب شده پزشکان نسبت به نتایج اولیه تردید داشته باشند و از افشای اطلاعات بیشتر و امیدوار کردن مردم خودداری کنند.

محققان درباره چشم انداز استفاده از  فاماتیدین  اطلاعاتی ارائه نمی کنند و این روند حداقل تا مشخص شدن نتایج اولیه تاثیر مصرف آن روی ۳۹۱ بیمار ادامه می یابد.  

به نوشته دیلی میل، نخستین بار پزشکان چینی در ووهان متوجه شدند بسیاری از نجات یافتگان سالمند و بالای ۸۰ سال این بیماری داروی سوزش معده مصرف می کنند.

آنها متوجه شدند نرخ نجات در افراد سالمند فقیر بالاتر است. سالمندان فقیر به جای امپرازول از داروی فاماتیدین استفاده می کنند که ارزان تر است.  بررسی ۶۲۱۲ سابقه پزشکی در چین نشان داد میان بیمارانی که به ونتیلاتور وصل شده بودند،۱۴ درصد از بیماران سالمندی که فاماتیدین مصرف می کردند، در گذشته اند. در مقابل نرخ مرگ و میر افرادی که امپرازول مصرف می کردند ۲۷ درصد بود.

کلید واژه :

داروی سوزش معده

،

درمان کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha