کد خبر : ۳۴۶۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید برق خورشیدی در منطقه ۱ تهران

شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران اعلام کرد: سامانه تولید برق خورشیدی ۱۰ کیلوواتی (فتوولتائیک) در ساختمان اداری ناحیه ۲ این شرکت به بهره برداری رسید.

تولید برق خورشیدی در منطقه ۱ تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش شرکت آب و فاضلاب استان تهران، این اقدام در چارچوب دستورالعمل مصوبه هیئت وزیران درخصوص الزام ارگان های دولتی به تامین ۲۰ درصد برق مصرفی از انرژی های تجدیدپذیر انجام شده است.

مراحل اجرایی این سامانه اسفندماه سال ۹۸ به پایان رسید و توافق نامه خرید برق تضمینی بین این شرکت و شرکت توزیع برق تهران امضا شده است. این طرح افزون بر ایجاد درآمد برای شرکت آبفای منطقه یک تهران به تولید انرژی های تجدیدپذیر، کاهش گازهای گلخانه ای و حفظ زیست بوم نیز کمک می کند.

سامانه تولید برق خورشیدی هزینه های جانبی ندارند و هزینه ها به سرمایه گذاری اولیه محدود می شوند که تا ۲۵ سال می توان از آن ها بهره برداری کرد. ساخت و راه اندازی سامانه تولید برق خورشیدی روی پشت بام ساختمان تازه احداث زرگنده از دیگر برنامه های گروه انرژی و سیستم های هوشمند کنترل از راه دور آبفای منطقه یک در امسال است.

گفتنی است توافق نامه ساخت سامانه فتوولتائیک با بازه زمانی ۲۰ ساله بسته می شود و هر کیلووات ساعت آن با توجه به نرخ تعدیل به مبلغ هشت تا ۱۱ هزار ریال به فروش خواهد رسید.

کلید واژه :

برق خورشیدی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha