کد خبر : ۳۴۶۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار کارشناسان درباره آزمایش پادتن برای ایمنی در مقابل کرونا

کارشناسان با توجه به استقبال از آزمایش پادتن برای اطمینان از مصونیت در مقابل ابتلا به کووید-۱۹ درباره صحت، دقت و ماندگاری این آزمایش هشدار داده اند.

هشدار کارشناسان درباره آزمایش پادتن برای ایمنی در مقابل کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شبکه فرانس ۲۴ به صف طولانی آزمایش پادتن در آلمان اشاره کرد و نوشت: در حالی که مردم جهان  امیدوارند ممنوعیت قرنطینه برداشته شود، برخی از کارشناسان احتمال به اصطلاح «گذرنامه مصونیت» را مطرح کرده اند که به افرادی که در خون خود پادتن این بیماری را دارند اجازه می دهد به سر کار خود بازگردند.

در آلمان، ده ها هزار نفر اقدام به آزمایش کرده اند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

در کشورهای دیگر، تلاش هایی درباره به اصطلاح سطح ایمنی در جمعیت در حال انجام است.

آندرو کومو فرماندار نیویورک هفته گذشته گفت، ایالت متبوعش آزمایش هایی را به «جدی ترین شیوه در کشور» آغاز می کند تا مشخص شود تاکنون چه تعداد از مردم این بیماری را گرفته اند.

در اقدامی عجولانه برای انجام آزمایش ها، سازمان ناظر این امر در آمریکا در تصمیمی عجیب به تولیدکنندگان کالاهای تجاری اجازه داد تا کیت های آزمایشی خود را بدون مجوز رسمی عرضه کنند.

اما برخی دیگر از کارشناسان از جمله کارشناسان سازمان جهانی بهداشت درباره دقت آزمایش های جدید هشدار داده اند.

یکی از ناشناخته ها درباره ویروس کرونا میزان ماندگاری مصونیت در برابر آن است؛ به این معنی که آزمایش های آنتی بادی مثبت نیز نمی توانند در بلندمدت معنی دار باشد.

یک سخنگوی زن سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر رعایت احتیاط در این زمینه گفت: بحث های زیادی درباره آزمایش آنتی بادی یا پادتن و تاثیر آن در مصونیت در مقابل ابتلای دوباره به کرونا مطرح است.

وی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه افزود: حتی اگر جواب آزمایش مثبت باشد ما نمی دانیم که نتیجه مثبت در بلندمدت ارتباطی با حفاظت در مقابل بیماری دارد و این ایمنی چقدر پایدار می ماند.

«ماتیاس اورث» عضو هیات مدیریه انجمن حرفه ای پزشکان آزمایشگاه در آلمان (BDL) اشتباه در آزمایش را یک مشکل بزرگ توصیف کرد و گفت: ممکن است نتیجه آزمایش افرادی که مبتلا به کووید-۱۹ هستند، منفی باشد. ویروس کرونا ممکن است به صورت ضعیف در بدن فرد باشد و باعث بیماری جدی نشود و نتیجه آزمایش را مثبت کند.

وی توضیح داد، آزمایش های دقیق تری در چند هفته آینده انجام خواهد شد اما هنوز زود است این نوید را برای بیماران داشته باشد که آنها برای همیشه مصون هستند.

گذشته از این، تحقیقاتی که از جمله هفته گذشته در مونیخ آغاز شد به دقت تحت نظر است. دانشمندان در این تحقیقات ۳ هزار خانوار را برای آزمایش پادتن انتخاب کردند.

در شهر هاینسبرگ آلمان، نخستین جایی که خوشه های اصلی آلودگی کشف شد تحقیقات مستقلی در حال انجام است. تاکنون محققان به این نتیجه رسیده اند که ۱۴ درصد از جمعیت این منطقه قبلا آلوده شده بودند.

در کنار تحقیقات، تعدادی از شرکت های داروسازی در آلمان، بازاریابی آزمایش پادتن را آغاز کرده اند که باید در آزمایشگاه بررسی شود.

طبق گزارش انجمن آزمایشگاه های پزشکی آلمان، تاکنون حدود ۷۰ هزار آزمایش در ۵۴ آزمایشگاه بررسی شده اند.

یک پزشک آلمانی که از اواسط ماه مارس (فروردین) آزمایش پادتن انجام داده است در این زمینه گفت: فکر می کنم انجام این آزمایش ها اهمیت دارد زیرا می توانیم بفهمیم آیا افراد ایمن هستند یا نه.

کلید واژه :

آزمایش پادتن

،

ایمنی کرونا

ثبت نظرات
captcha