کد خبر : ۳۴۶۹۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همکاری سازمان های جهانی و دولت ها برای داروی کرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور تسریع توسعه و تولید واکسن ها و درمان هایی که از بیماری کووید-۱۹ جلوگیری می کنند و اطمینان از توزیع سریع و عادلانه آن ها در سرتاسر جهان به رهبران جهان پیوست.

همکاری سازمان های جهانی و دولت ها برای داروی کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که تجربه گذشته به ما آموخته است حتی در صورت وجود ابزار، آن ها به طور مساوی در دسترس همگان قرار نمی گیرند و این بار نمی توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد.

برنامه جدید با نام "دسترسی به شتاب دهنده ابزار کووید-۱۹" همکاری بین سازمان جهانی بهداشت و ده ها دولت، سازمان های غیرانتفاعی و رهبران صنایع است.

معرفی این برنامه روز گذشته به میزبانی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اورسلا فون، رئیس کمیسیون اروپا و ملیندا و بیل گیتس انجام شد.

رهبران آفریقای جنوبی، رواندا، آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، مالزی، عربستان سعودی، فنلاند و کاستاریکا به این کنفرانس پیوستند تا برای همکاری و پشتیبانی از این برنامه تعهد خود را اعلام کنند.

این در حالی است که غیبت رهبران کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا در این کنفرانس قابل توجه بود.

مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز با ابراز امیدواری نسبت با همکاری چین و آمریکا در آینده با این برنامه، اعلام کرد همه نیروها باید به این برنامه بپیوندند و هیچ شکافی بین کشورها نباید ایجاد شود.

به گفته رئیس کمیسیون اروپا، این برنامه با هدف جمع آوری ۸ میلیارد دلار برای تقویت توسعه تشخیص و درمان انجام خواهد شد.

توسعه و تولید واکسن ها و درمان های بیماری کووید-۱۹ تنها قدم اول برنامه است و در قدم بعدی باید این ابزارها مقرون به صرفه بوده و در شمار میلیاردی تولید و در سراسر جهان توزیع شود.

بنابر گزارش تریبون نیوز سرویس، رئیس کمیسیون اروپا در این کنفرانس تاکید کرد که همه گیری کروناویروس جدید موضوعی جهانی بوده و از این رو مقابله با آن به همکاری و تلاش جهانی نیاز دارد.

کلید واژه :

سازمان های جهانی

،

تولید واکسن

،

داروی کرونا

ثبت نظرات
captcha