کد خبر : ۳۴۶۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رکورد مسمویت در آمریکا با راهکار ترامپ برای مقابله با کرونا

اورژانس یکی از ایالت های آمریکایی از ثبت رکورد بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل مسمومیت با مواد شوینده و سفیدکننده برای درمان کرونا که یکی از راهکارهای پیشنهادی رئیس جمهوری این کشور بوده، خبر داده است.

رکورد مسمویت در آمریکا با راهکار ترامپ برای مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روزنامه دیلی میل، همچنین مرکز کنترل سموم نیویورک نیز شاهد افزایش تماس ها برای درمان مسمومیت ها بوده است.

بسیاری از مردم در دو ایالت نیویورک و مریلند به راهکار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای درمان کرونا به وسیله تزریق و نوشیدن مواد ضد عفونی کننده و شوینده عمل کرده و حالا تعداد مسمومیت ها ناشی از این اقدام افزایش یافته است.

این اظهارنظر از سوی ترامپ پس از آن مطرح شد که یکی از مقام های وزارت امنیت کشور آمریکا نتایج آزمایش هایی را منتشر کرد که نشان داد نور خورشید و اشعه ماوراءبنفش به از میان برداشتن ویروس کرونا کمک می کند.

ترامپ روز جمعه اما گفت که این اظهاراتش تنها شوخی بوده و نباید آن را جدی گرفت.

آژانس مدیریت اورژانس ایالت مریلند در توئیتی نوشت: تحت هیچ شرایطی نباید محصولات شوینده و ضدعفونی کننده را برای درمان بیماری کووید-۱۹ تزریق کرد یا نوشید یا به هر روش دیگری وارد بدن کرد.

کمیسیونر سلامت شهری نیویورک نیز روز جمعه در توئیتی نوشت: آگاه باشید، مواد ضد عفونی کننده نباید از طریق دهان، گوش یا تنفس وارد بدن شوند. چنین اقدامی می تواند سلامت فرد را در معرض خطر قرار دهد.

در همین حال، سازمان آتش نشانی نیویورک به توصیه های ترامپ واکنش نشان داد و در هشداری به مردم گفت: مردم اکیدا از تزریق و مصرف مواد ضدعفونی برای مقابله با کرونا خودداری کنند.

کلید واژه :

مسمویت

،

آمریکا

،

ترامپ

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha