کد خبر : ۳۴۶۹۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار FDA به مشکلات قلبی کلروکین و هیدروکسی کلروکین

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز گذشته (جمعه) اطلاعیه ای صادر و نسبت به عوارض جانبی دو داروی کلروکین و هیدروکسی کلروکین همچون بروز مشکل در ضربان قلب طی آزمایشات بالینی هشدار داد. این دو دارو که پیش از این سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اورژانسی آنها را تایید کرده بود با عوارض جانبی در بیماران بدحال کرونایی همراه است و این بیماران را با مشکلات قلبی مواجه می کند.

هشدار FDA به مشکلات قلبی کلروکین و هیدروکسی کلروکین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان غذا و داروی آمریکا روز گذشته (جمعه) اطلاعیه ای صادر و نسبت به عوارض جانبی دو داروی کلروکین و هیدروکسی کلروکین همچون بروز مشکل در ضربان قلب طی آزمایشات بالینی هشدار داد.

این دو دارو که پیش از این سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اورژانسی آنها را تایید کرده بود با عوارض جانبی در بیماران بدحال کووید-۱۹ همراه است و این بیماران را با مشکلات قلبی مواجه می کند.

استفاده از داروهای ضد مالاریا برای بیماران آلوده به کروناویروس جدید هنوز مورد تایید این سازمان قرار نگرفته و تنها در آزمایشات بالینی و تحت نظارت بیمارستان ها کاربرد دارد.

کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا اظهار داشتند: درحالیکه آزمایشات بالینی برای مشخص شدن اثربخشی و بی خطر بودن این دو دارو برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در حال انجام است لازم است عوارض جانبی شناخته شده این داروها در نظر گرفته شود.

متخصصان ایتالیایی در آزمایشاتی مشاهده کردند بیش از ۴۰ درصد از بیمارانی که دو بار در طول روز ۶۰۰ میلی گرم داروی کلروکین دریافت کرده اند جان خود را از دست داده اند که علت فوت آنان تا حدودی از عوارض جانبی مرتبط با داروی مالاریا روی قلب بوده است. در مقایسه، ۱۵ درصد از افرادی که دوز پایینی از دارو را دریافت کرده بودند از بیماری ناشی از کروناویروس یا عوارض جانبی دارو روی قلب جان خود را از دست دادند. علاوه بر این، تنها در ۲۲ درصد از بیماران، مصرف دارو پس از گذشت چهار روز موجب شد تا نتیجه آزمایش کروناویروس در آنها منفی شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داد درحالیکه مصرف داروهای مالاریا برای بیماران کووید-۱۹ تایید شده است اما ضرورت دارد توجه ویژه ای به این بیماران شود چرا که گزارش های اولیه حاکی از عوارض جانبی این دارو برای این بیماران است.

کلید واژه :

FDA

،

عوارض داروی مالاریا

،

درمان کرونا

،

سازمان غذا و داروی آمریکا

،

کلروکین

،

هیدروکسی کلروکین

،

بیماران کرونایی

،

مشکلات قلبی

ثبت نظرات
captcha