کد خبر : ۳۴۶۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

به روش درمان مؤثر برای کرونا نزدیک شدیم

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثری هستیم، گفت: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

به روش درمان مؤثر برای کرونا نزدیک شدیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رادیو گفتگو، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حسن ابوالقاسمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران درباره دستاوردها و روش نوین پلاسما درمانی در درمان کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

رضا ملک زاده با بیان اینکه پژوهش های مفصلی در سطح جهان در رابطه با درمان ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: در ایران نیز خوشبختانه جامعه محققین پزشکی نیز پاسخ محکمی به این اپیدمی داده اند و نزدیک به یک هزار طرح تحقیقاتی در زمینه های مختلف این بیماری در دست اجرا است.

وی گفت: بیش از ۷۰ مورد از این طرح ها، روش های مختلف درمانی و ترکیبات گوناگون دارویی برای معالجه کووید ۱۹ است که یکی از این روش ها پلاسما درمانی است.

امیدوار هستیم بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم

ملک زاده با تصریح اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثری برای کرونا هستیم، اظهار کرد: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در خصوص پلاسما درمانی نیز توضیح داد و خاطرنشان کرد: ترجیح می دهیم ابتدا درمان های دارویی که ساده و مؤثر باشد روی بیماران انجام دهیم و در مواردی که داروها جواب نمی دهند، پلاسما درمانی نیز قطعاً کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: در ایران تیم سازمان انتقال خون در مورد پلاسما درمانی اقدامات و تحقیقات خیلی خوبی انجام داده اند و امیدوار هستیم در آینده پلاسما درمانی یکی از روش های درمانی برای بیمارانی که به دارو جواب نمی دهند، باشد.

ملک زاده اضافه کرد: دارویی که مربوط به ابولا است تاکنون اثرات خوبی در درمان کرونا داشته است و این دارو هم در دنیا و هم در ایران جواب داده است اما همچنان باید مطالعاتی که به صورت خیلی دقیق انجام می شود، تکمیل شود تا بتوانیم درمان قطعی برای این بیماری معرفی کنیم.

کلید واژه :

درمان کووید

،

۱۹

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha