کد خبر : ۳۴۶۹۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جهش ویروس کرونا واقعیت دارد

مدیر پروژه پلاسمادرمانی کرونا گفت: صحبت درباره جهش ویروس کرونا اشتباه است. این ویروس همانی است که در شروع وجود داشت و فقط به مرور زمان علایم بیشتر خودنمایی می کند.

جهش ویروس کرونا واقعیت دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رادیو گفتگو، دکتر حسن ابوالقاسمی با بیان اینکه تحقیقات تنها راه پاسخ دادن به سؤالات در خصوص ویروس ناشناخته کرونا است، عنوان کرد: تحقیقات نیاز به تسهیل در امور دارد و در خصوص کرونا و در هنگام شیوع این اپیدمی، این مهم انجام شد. به عنوان مثال مجوز های کار تحقیقاتی که روی پلاسما برای درمان کرونا انجام دادیم، بیشتر از دو یا سه روز به طول نیانجامید درحالی که به صورت عادی زمان بسیار بیشتری طول می کشید.

وی درباره تغییرات علایم بیماری در بعضی از بیماران اظهار داشت: کماکان همه علائمی که در بیماران مبتلا به کرونا رویت می شود همان هایی هستد که از قبل می شناختیم؛ در واقع شایع ترین علایم سرفه، تنگی تنفس و تب نه چندان بالا هستند، اما به مرور زمان علایم بیشتری مانند اختلال بویایی و درد های عضلانی نمایان شد. درد های عضلانی در برخی از بیماران حتی چندین روز قبل از علایم اصلی بروز پیدا می کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تصریح کرد: صحبت درباره جهش ویروس کرونا اشتباه است بلکه این ویروس همانی است که در شروع وجود داشت و فقط به مرور زمان علایم بیشتر خودنمایی می کند که علایم گوارشی نیز از همین موارد است.

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران در ادامه به موضوع پلاسما درمانی اشاره کرد و بیان داشت: همه درمان ها در مرحله تحقیق است و هیچ کس نمی تواند به صورت قاطع درباره اثرات یک شیوه درمانی صحبت کند. البته در مورد پلاسما درمانی یک منطق وجود دارد؛ در پلاسمای فردی که بهبود پیدا کرده است، پادتن بیماری وجود دارد و این پادتن، حداقل در فردی که بیماری در او فعال است می تواند ویروس را از بین ببرد.

کلید واژه :

رمز ژنتیکی

،

ویروس کرونا

،

جهش ژنتیکی

ثبت نظرات
captcha