کد خبر : ۳۴۶۸۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عدم مشارکت آمریکا در طرح جهانی WHO برای مقابله با ویروس کرونا

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که در طرح جهانی (WHO) در زمینه ی تولید و توسعه ی واکسن و داروهای مورد نیاز کروناویروس مشارکت نخواهد کرد و از کمک های خود دریغ می کند.

عدم مشارکت آمریکا در طرح جهانی WHO برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که در طرح جهانی (WHO) در زمینه ی تولید و توسعه ی واکسن و داروهای مورد نیاز کروناویروس مشارکت نخواهد کرد و از کمک های خود دریغ می کند.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ادعای سوء مدیریت رؤسای سازمان جهانی بهداشت در مبارزه با ویروس همه گیر کرونا و عدم شفافیت دولت چین در پنهان کردن حقایق شیوع این بیماری اعلام کرده بود که کمک های مالی خود به سازمان بهداشت جهانی (WHO) را متوقف کرده است.

سخنگوی هیئت اعزامی ایالات متحده آمریکا در ژنو اظهار کرد: «ایالات متحده آمریکا در اجرای طرح جدید جهانی سازمان بهداشت جهانی (WHO) به منظور سازماندهی اقدامات و تلاش های مشترک در تولید و توسعه ی واکسن و داروهای مورد نیاز برای مقابله با کرونا شرکت نخواهد کرد.»

سخنگوی هیئت اعزامی ایالات متحده آمریکا در ژنو هم چنین اذعان کرد که هیچ مشارکت رسمی و کمک  سازمانی از جانب آمریکا در اجرای این طرح وجود نخواهد داشت. وی هم چنین گفت که ما مایلیم در مورد این طرح جهانی تولید واکسن کرونا در جهت حمایت از همکاری های بین المللی در ابتدا اطلاعات لازم و کافی کسب کنیم و بعد دست به اقدام بزنیم.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان حمایت خود از این طرح را که قرار است در ۲۴ آوریل آغاز شود، اعلام کرده اند. در این طرح قرار است کشورهای جهان طی اقدامات و تلاش های یکپارچه برای یافتن داروهای مؤثر و واکسن بیماری کرونا به صورت متحد با هم عمل کنند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت نیز گفت که امروز نوعی تعهد سیاسی از جانب همه ی این کشورهای مشارکت کننده به چشم می خورد تا اطمینان حاصل کنیم که وقتی موفق به دستیابی به واکسن یا ابزارهای جدید برای مقابله با کرونا شدیم، هیچ کس از این امر عقب نمانده باشد. بسیار مهم است که همه بتوانند به داروها و واکسن این بیماری دسترسی داشته باشند.

کلید واژه :

طرح جهانی WHO

،

مقابله با ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha