کد خبر : ۳۴۶۸۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیشنهاد جدید ترامپ برای درمان بیماران کرونایی: تزریق ضدعفونی کننده!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد داد برای درمان بیماران کرونایی به آنها مواد ضدعفونی کننده ترزیق شود که با واکنش متخصصان مواجه شد.

پیشنهاد جدید ترامپ برای درمان بیماران کرونایی: تزریق ضدعفونی کننده!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دونالد ترامپ این پیشنهاد را پس از آن مطرح کرد که «بیل برایان» مدیر بخش «علوم و فناوری در وزارت امنیت داخلی» گزارشی از یک تحقیقات ارائه کرد که بر اساس آن ویروس کرونا به مدت زیاد در محیط گرم و مرطوب زنده نمی ماند.

به گزارش «ان بی سی نیوز» پس از ارائه این گزارش توسط بیل برایان، دونالد ترامپ پیشنهاد داد تا با تاباندن نور و گرما بر بدن بیماران کرونایى و یا تزریق ماده ضدعفونى کننده آنها را درمان کنند.

رئیس جمهور آمریکا مشخص نکرد که چه نوع مواد ضدعفونی کننده را توصیه می کند.

این اظهارات ترامپ بلافاصله با واکنش متخصصان مواجه شد. دکتر «وین گوپتا» متخصص ریه و کارشناس بهداشت جهانی گفت: « پیشنهاد ترزیق یا مصرف هرگونه محصول پاک کننده به بدن غیرمسئولانه و خطرناک است. زمانی که مردم می خواهند خود را بکشند از این شیوه استفاده می کنند.»

همچنین دکتر «استفن هان» مدیر سازمان غذا و دارو دولت فدرال آمریکا بلافاصله به حرف های ترامپ واکنش نشان داد و درخواست کرد مردم چنین کاری نکنند.

رئیس جمهور آمریکا چندین بار توصیه های پزشکی از جمله استفاده از «هیدروکسی کلروکین»برای درمان کرونا کرده است اما مقامات پزشکی درباره استفاده از این شیوه هشدار داده اند.

منبع: یورو نیوز

کلید واژه :

پیشنهاد جدید ترامپ

،

درمان بیماران کرونایی

،

ثبت نظرات
captcha