کد خبر : ۳۴۶۸۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا

امروز (جمعه) نرخ مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در اسپانیا به کمترین میزان خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و دولت اسپانیا اعلام کرد که پیک کرونا در کشور به پایان رسیده است.

کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از خبرگزاری رویترز نرخ مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در اسپانیا امروز (جمعه) به کمترین میزان خود در بیش از یک ماه گذشته رسیده است و دولت اسپانیا اعلام کرد که شدیدترین مرحله ی این اپیدمی در کشور (پیک کرونا) به پایان رسیده است.

اسپانیا با ثبت ۳۶۷ فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۱/۷ درصدی نرخ مرگ و میر کرونا در کشور را نشان داد که شمار کل قربانیان کرونا در اسپانیا را به ۲۲ هزار و ۵۲۴ تن رساند. اسپانیا پس از ایالات متحده آمریکا و ایتالیا رتبه سوم جهان را از لحاظ شمار جان باختگان داراست.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در اسپانیا به ۲۱۹ هزار و ۷۶۴ نفر رسیده است. افزایش شمار مبتلایان جدید در اسپانیا بر اساس تست های تشخیصی ویژه بسیار پایین تر از روزهای قبل بوده است.

سالوادور ایلا، وزیر بهداشت اسپانیا اعلام کرد با رعایت تمهیدات بهداشتی لازم و احتیاط های ضروری به دلیل ناشناخته بودن بسیاری از جنبه های این ویروس، منحنی رشد این اپیدمی معکوس شده است که به دولت این اجازه را می دهد از اواسط ماه مارس به صورت تدریجی اقدام به کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور کند.

وی هم چنین گفت: «دولت بر اساس معیارهایی اقدام به برداشتن ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور خواهد کرد که ما امروز بعد از ظهر بر سر این موضوع با اعضای دولت گفت وگو خواهیم کرد.»

به منظور رفع ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه حداقل برای دو روز نباید بیش از ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا در یک منطقه گزارش شود و یا اینکه باید بیش از نیمی از تخت های بخش مراقبت های ویژه ی بیمارستان های آن مناطق خالی بوده باشند.

انتهای پیام

کلید واژه :

کمترین

،

نرخ مرگ و میر کرونا

،

اسپانیا

ثبت نظرات
captcha