کد خبر : ۳۴۶۸۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حفاظ کعبه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برداشته شد 

موانع حفاظتی که با شیوع ویروس کرونا در اطراف کعبه ایجاد شده بود با آغاز ماه مبارک رمضان برداشته شد، با این حال همچنان امکان نزدیک شدن به این مکان مقدس برای زائران وجود ندارد.

حفاظ کعبه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برداشته شد 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این حفاظ ها حدود یک ماه پیش در اطراف کعبه ایجاد شد. درحالی که زائران از پشت آن حفاظ، بدون امکان نزدیک شدن به کعبه، مراسم عمره را بدون رعایت فاصله اجتماعی به جای می آوردند.  هرچند که مقامات سعودی اعلام کردند این مکان مقدس در روز چند نوبت ضدعفونی می شود.

عربستان همزمان با آغاز مراسم عمره و افزایش شمار مبتلایان در این کشور، تعلیق مراسم عمره را اعلام کرد و از مسلمانان خواست به این کشور سفر نکنند و پس از آن تمام راه های هوایی به کشورش را مسدود کرد. آن ها هنوز تکلیف حج را که حدودا اواسط تابستان برگزار می شود، مشخص نکردهاند، اما از مسلمانان خواستهاند فعلا برای این مناسک که واجب شرعی به حساب میآید، اقدامی نکنند.

اما فرا رسیدن ماه رمضان باعث شد تغییر وضعیتی کوچک ایجاد شود،  روزنامه "گازت" سعودی خبر داد: سد محافظ در اطراف کعبه مقدس که به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع تاج ویروس ایجاد شده بود، اینک برداشته شده است.

ریاست امور مسجدالحرام و مسجد پیامبر (ص) گفت که به دنبال رفع این موانع، عملیات ضد عفونی تشدید می شود.

تصاویر منتشر شده در این روزنامه نشان می دهد که حفاظ ها کامل برداشته نشده اند و امکان دسترسی به کعبه همچنان وجود ندارد.

حفاظ قبلی که با شیوع ویروس کرونا در اطراف کعبه ایجاد شد و حالا با فرا رسیدن ماه رمضان موقتا برداشته شده است 

کلید واژه :

حفاظ کعبه

،

شیوع ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha