کد خبر : ۳۴۶۸۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟ مینو محرز: این موضوع اصلا مستند علمی ندارد؛ / ممکن است با گرم شدن هوا مدت پایداری کرونا در محیط کمتر شود

دکتر مینو محرز فوق تخصص بیماری های عفونی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟ گفت: این موضوع اصلا مستند علمی ندارد؛ چراکه برای از بین رفتن ویروس کرونا، به گرمای بسیار شدید نیاز است البته مطمئنا تمام بیماری های تنفسی، در شرایط گرما افت فعالیت دارند، اما ویروس کرونا، ویروس هوشمندی است و نمی دانیم، در برابر گرمای معمولی آب و هوا چه واکنشی را نشان می دهد.

کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟ مینو محرز: این موضوع اصلا مستند علمی ندارد؛ / ممکن است با گرم شدن هوا مدت پایداری کرونا در محیط کمتر شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک فوق تخصص بیماری های عفونی درباره نحوه فعالیت بیماری کووید۱۹ با گرم شدن هوا توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر مینو محرز  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟ گفت: این موضوع اصلا مستند علمی ندارد؛ چراکه برای از بین رفتن ویروس کرونا، به گرمای بسیار شدید نیاز است البته مطمئنا تمام بیماری های تنفسی، در شرایط گرما افت فعالیت دارند، اما ویروس کرونا، ویروس هوشمندی است و نمی دانیم، در برابر گرمای معمولی آب و هوا چه واکنشی را نشان می دهد.

محرز اظهار کرد: ممکن است با گرم شدن هوا مدت پایداری کرونا در محیط کمتر شود. اصولا وقتی هوا سرد است و درب های محیط بسته است، ویروس های تنفسی بیشتر منتقل می شوند نسبت به زمانی که پنجره باز باشد و تهویه هوا بیشتر شود.

محرز ادامه داد: این موضوع برای آنفلوانزا و سایر ویروس های تنفسی صادق است، اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره واکنش کرونا به این گرمای هوا نداریم. حال باید دید در گرمای تابستان فعالیت کرونا چگونه خواهد بود.

کلید واژه :

کرونا

،

هوای گرم

ثبت نظرات
captcha