کد خبر : ۳۴۶۸۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نتایج پایش بهداشتی ادارات استان مرکزی مطلوب است

استان ها > مرکزیاراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: نتایج ارزیابی و پایش بهداشتی سازمان ها و ادارات استان مرکزی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با شیوع…

نتایج پایش بهداشتی ادارات استان مرکزی مطلوب است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  دکتر «جواد نظری» روز جمعه  افزود: ۳۱ نهاد دولتی استان مرکزی از سوی تیم بازرسی بهداشت محیط مورد نظارت قرار گرفتند که وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا در۱۴ اداره مطلوب و ۱۷ اداره نیز نواقصی در این راستا داشتند که توصیه های لازم ارایه شده است.

وی اظهار داشت: ۱۳۶ اداره شهرستانی تابعه دانشکده های علوم پزشکی ساوه و خمین نیز از سوی کارشناسان بهداشت محیط بازرسی شدند که ۹۸ درصد این بازدیدها بیانگر وضعیت مطلوب رعایت پروتکل بهداشتی مقابله با کرونا بوده و در ۳۸ بازدید نیز ایرادهایی وجود داشت که اقدامات لازم در راستای رفع آن صورت گرفته است.

معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: رعایت فاصله اجتماعی محیط کاری برای پرسنل  با ارباب رجوع، استفاده از ماسک، بهره مندی از تهویه مناسب، استفاده صحیح از مواد ضدعفونی کننده،  ممانعت از برگزاری نشست های جمعی و برگزاری نماز جماعت، ممنوعیت سرو غذا و نصب توصیه های بهداشتی در محیط اداره از جمله مواردی است که در پایش ادارات استان به آن پرداخته شده است.

دکتر نظری افزود:اسامی واحدهای اداری که دارای نواقص در رعایت پروتکل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بودند به استانداری مرکزی اعلام شده و رصد دوباره تا رفع ایرادها ادامه دارد.

وی اظهار داشت: تغییر شیوه ثبت ورود و خروج کارکنان از ثبت اثر انگشت به حضور و غیاب سنتی نیز از جمله مواردی است که همه دستگاه های اجرایی استان ملزم به رعایت آن شده اند.

دکتر نظری افزود: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان مرکزی تا اطلاع ثانوی هیچ نشست داری غیرضروری برگزار نخواهد شد و هرگونه برنامه که نیاز به مشوت جمعی دارد باید به صورت غیرحضوری برگزار شود.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و نخستین مورد ویروس کرونا در این استان اول اسفندماه سال ۹۸ پس از قم در اراک به ثبت رسید.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک هزار و ۵۹۵ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۱۴۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه :

نتایج

،

پایش بهداشتی

،

ادارات استان مرکزی

،

مطلوب

ثبت نظرات
captcha