کد خبر : ۳۴۶۸۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی تاثیر داروی نقرس در مقابله با بیماری کووید ۱۹

محققان در جهت یافتن شیوه های درمان عفونت های حاد کووید ۱۹، به بررسی تاثیر داروی قدیمی آرتروز در پیشگیری از این بیماری پرداختند.

بررسی تاثیر داروی نقرس در مقابله با بیماری کووید ۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داروی colchicine یک داروی خوراکی ضدالتهابی است که برای درمان نقرس، نوعی آرتروز، تجویز می شود. اولین بار این دارو از گل پاییزی زعفران به دست آمد.

گاهی اوقات پزشکان از دارویcolchicine برای درمان پریکاردیت قلب که التهاب غشاء کیسه مانند اطراف قلب است، استفاده می کنند.

حال محققان آمریکایی و کانادایی در حال آزمایش این دارو برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هستند.

داروی colchicines تنها یکی از چندین داروهای ضدالتهابی در آزمایشات بالینی برای درمان کووید ۱۹ است.

باور نسبتاً قطعی که در مورد بیماری کووید ۱۹ وجود دارد این است که بدترین تأثیرات عفونت ویروس کرونا تنها ناشی از خود ویروس نیست، بلکه به خاطر فعالیت بیش از حد زیاد سیستم ایمنی موسوم به توفان سیتوکین هم است.

در توفان سیتوکینی، سیستم ایمنی بیش از حد فعالیت کرده و سیلی از پروتئین های موسوم به سیتوکین را در بدن جاری می کند که موجب بروز التهاب گسترده ای می شود. این اتفاق منجر به آسیب های جدی و مرگبار به اعضای بدن می شود.

دکتر «رندی کرون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آلاباما، در این باره می گوید: «ما معتقدیم درمان های مربوط به توفان سیتوکین می تواند در نهایت راهکاری اساسی برای مقابله با پاندمی کروناویروس باشد.»

توفان سیتوکینی در طیف وسیعی از عفونت ها و سرطان ها اتفاق می افتد.

در آزمایش جدید قرار است از ۶۰۰۰ بیمار تازه مبتلاشده به کووید ۱۹ که در معرض ریسک بالای بیماری های جدی هستند ثبت نام به عمل آید.

کلید واژه :

تاثیر داروی نقرس

،

بیماری کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha