کد خبر : ۳۴۶۸۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیوستن پزشک ایرانی به عضویت کمیته علمی کووید ۱۹ در انجمن جهانی صرع

علی اکبر اسدی پویا با ۴۷ سال سن تنها پزشکی است که نه تنها از ایران که از غرب آسیا توسط انجمن جهانی صرع به کمیته علمی جهانی کووید ۱۹ دعوت شده است.

پیوستن پزشک ایرانی به عضویت کمیته علمی کووید ۱۹ در انجمن جهانی صرع

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این پزشک شیرازی که فلوشیپ فوق تخصصی صرع و تشنج است، عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه Jefferson است.

 اسدی پویا در گفت وگو با خبرگزاری فارس در شیراز، بیماران مبتلابه صرع را که به بیماری کووید ۱۹ نیز مبتلا می شوند دارای شرایط ویژه ای می داند و اظهار داشت: صرع یک بیماری مغزی است که در آن، سلول های مغز به صورت غیرطبیعی عمل می کنند و در مدتی کوتاه به صورت حمله ای، فرد دچار اختلال هوشیاری، حرکات غیرطبیعی و علائم دیگری می شود که با توجه به مصرف داروهای ضد تشنج، درمان وی در صورت ابتلا به کرونا ملاحظات خاصی می طلبد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته ویروس کرونا فعلاً میهمان کشورهای مختلف دنیا خواهد بود و جز در صورت کشف دارو و واکسن راه دیگری برای از بین بردن آن وجود ندارد.

اسدی پویا بابیان اینکه داروهای بسیاری تاکنون برای درمان کووید ١٩ در حال آزمایش است، گفت: تا زمانی که به طور یقین این داروها تائید و وارد بازار نشوند جز پیشگیری راه درمانی برای مقابله با ویروس کرونا وجود نخواهد داشت.

اسدی پویا که عضو کمیته جهانی صرع نیز هست به دلیل انتشار مقالات علمی و فعالیت هایی که در حوزه بیماری کرونا انجام داده به کمیته جهانی کووید ۱۹ دعوت شده است.

وی دراین باره اظهار داشت: یک مقاله در مجله علوم نورولوژی درباره علائم مغز و اعصاب در کووید ۱۹، به چاپ رسیده است و سه مقاله دیگر تحت عنوان کووید ۱۹ در بیماران مبتلابه صرع، درمان تشنج در کووید و کووید در بیماران تشنج عصبی تحت بررسی قرار دارد.

 استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین درباره صحت یا عدم صحت اینکه کرونا یک ویروس جهش یافته و یا بیوتروریسم است، بیان داشت: طبیعتاً وقتی مشکلی پیش می آید که حرف وحدیث درباره آن بسیار است بازار شایعات نیز داغ می شود همچنان که درباره ویروس کووید ۱۹ هم همین اتفاق افتاده است و کسی نمی داند این ویروس یک ویروس جهش یافته است یا خیر.

کلید واژه :

عضویت کمیته علمی کووید ۱۹

،

انجمن جهانی صرع

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha