کد خبر : ۳۴۶۸۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشاورزان آسیب دیده از کرونا حمایت می شوند

مرند – معاون استاندار آذربایجان شرقی از حمایت و مساعدت کشاورزان آسیب دیده از کرونا در شهرستان مرند خبر داد.

کشاورزان آسیب دیده از کرونا حمایت می شوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند با حضور فرماندار و معاون استاندار، معاون امور آب استان، رئیس امور آب منطقه، رئیس آب و فاضلاب مرند و سایر مسئولین شهرستان امروز در فرمانداری مرند برگزار شد.

فرماندار ویژه مرند ضمن توصیه به کشاورزان و برخی کارخانجات صنعتی اظهار داشت: کشاورزان باید مجاب شوند تا سهم خود را بدهند و آب به کسانی داده شود که به تعهد خود عمل می کنند و کارخانه هایی که حق آب خود را پرداخت نکنند، کنتور چاه آب شأن پلمپ شود.

داود گرشاسبی با اشاره به کشاورزانی که به دلیل شیوع بیماری کرونا نزدیک عید نتوانستند محصولات خود را به فروش برسانند گفت: با اخذ مجوز از ستاد کرونا استان برای مساعدت کشاورزان ضرر دیده اقدام خواهد شد.

وی همچنین در خصوص ضرورت مدیریت منابع آب، تأسیس اعتبار آب رسانی ارس به مرند و تبریز، تأمین اعتبار تصفیه خانه و مصرف بهینه آب در روزهای کرونایی تاکید کرد.

در این جلسه جلیل زاده معاون امور آب استان آذربایجان شرقی نیز گفت: علیرغم بارندگی ها میزان بارش امسال ۳۰ درصد کمتر از سال های قبل است بطوری که بارندگی در سال گذشته در شهرستان مرند ۳۸۰ میلیمتر بود که امسال ۱۷۶ میلیمتر ثبت شده است.

جلیل زاده با اشاره به انباشته شدن زباله ها و نخاله ها در رودخانه های شهری و روستایی اظهار داشت: جمع آوری زباله های انباشته و ریخته شده در رودخانه های شهر وظیفه شهرداری و در روستاها وظیفه دهیاری هاست.

همچنین در ابتدای این جلسه محمدی رئیس امور آب منطقه شهرستان مرند از عملکرد شهرداری مرند در احداث چاه آبی در میدان مادر تشکر کرد و گفت: کشاورزان از چاه های آبی بی رویه استفاده کرده و نسبت به پرداخت هزینه های آب مصرفی اقدام نکرده اند، برخی از کشاورزان نیز در مورد استفاده از چاه های آبی و اخذ مجوز حفر چاه های آبی بی تفاوت هستند.

حائری رئیس آب و فاضلاب شهرستان نیز به کشتارگاه های شهر اشاره کرد و افزود: یکی از محل هایی که بر تصفیه خانه شوک وارد می کند کشتارگاه ها هستند.

کلید واژه :

کشاورزان آسیب دیده

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha