کد خبر : ۳۴۶۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا به دوران پرداخت کمک به WHO باز نمیگردد

وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه تهدید کرد که ایالت متحده ممکن است هرگز دیگر به دوران پرداخت کمک های مالی به سازمان جهانی بهداشت برنگردد. مایک پمپئو در ادامه تهدیدات دولت ترامپ گفت: تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ممکن است قبل از سرگیری کمک های معلق شده نزدیک به یک میلیارد دلاری واشنگتن مجبور به کناره گیری شود.

آمریکا به دوران پرداخت کمک به WHO باز نمیگردد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روزنامه واشنگتن پست، مایک پمپئو در ادامه تهدیدات دولت ترامپ گفت: تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ممکن است قبل از سرگیری کمک های معلق شده نزدیک به یک میلیارد دلاری واشنگتن مجبور به کناره گیری شود.

پمپئو در ادامه با جدی خواندن تهدیدات آمریکا افزود که حتی ممکن است ایالت متحده هرگز با پرداخت مالیات های شهروندان آمریکایی به سازمان جهانی بهداشت به دوران سابق باز نگردد.

وزیر امور ارجه آمریکا مدعی شد که ما ممکن است نیاز به تغییر حتی جسورانه تری نسبت به آن داشته باشیم.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در اواخر ماه فروردین کمک مالی ایالت متحده به سازمان جهانی بهداشت را تا اطلاع ثانوی قطع کرد.

وی این سازمان را به جانبداری از چین و پوشاندن حقیقت در باره خطر گسترش ویروس کرونا متهم کرد.

دبیرکل سازمان ملل و دولت های آلمان و استرالیا از این تصمیم دولت ترامپ انتقاد کرده و اعلام کردند که حالا زمان محروم کردن سازمان بهداشت جهانی از منابع مالی نیست.

به رغم متوقف کردن تامین مالی سازمان بهداشت جهانی توسط آمریکا، چین روز پنجشنبه یک کمک ۳۰ میلیون دلاری دیگر در اختیار این سازمان قرار داد.

این دومین بار در جریان شیوع و همه گیری ویروس کرونا در چین و دیگر کشور های جهان است که پکن به سازمان بهداشت جهانی کمک مالی می کند.

این سازمان به دلیل آنچه آمریکا آن را «چین محور» خوانده مورد انتقاد قرار گرفته است، اما کمک های چین نشان می دهد که پکن از نحوه کار این سازمان رضایت دارد.

چین اولین بار در ماه مارس (فروردین) اعلام کرد کمک ۲۰ میلیون دلاری در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا با قدرت به کار خود برای مهار ویروس کرونا ادامه دهد.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

کمک مالی

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha