کد خبر : ۳۴۶۸۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رسانه ها مردم را از استمرار خطرات کرونا برای جامعه آگاه کنند

تبریز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: از رسانه ها می خواهیم مردم را از استمرار خطرات بیماری کرونا برای جامعه آگاه کنند.

رسانه ها مردم را از استمرار خطرات کرونا برای جامعه آگاه کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد محمدپور عصر پنج شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی و کارگروه مدیریت جو روانی ستاد مقابله با کرونای استان اظهار داشت: شورای اطلاع رسانی به دنبال ایجاد بستر پاسخگویی به موضوعاتی است که افکار عمومی با آنها درگیر بوده و به دغدغه ای برای افراد جامعه تبدیل شده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت رسانه های گروهی استان برای ایجاد آرامش روانی در جامعه گفت: رسانه های استان جایگاه ویژه ای بین مردم داشته و در اطلاع رسانی، آموزش و اقناع افکار عمومی، مهم ترین نقش را می توانند بر عهده بگیرند.

محمدپور با اشاره به استمرار بیماری کرونا در کشور و ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به این موضوع گفت: رسانه ها باید مردم را نسبت به خطرات بیماری کرونا و استمرار این خطرات آگاه ساخته و از سویی، آنان را به رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی و مراقبت های بهداشتی دعوت کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر ادامه یافتن فعالیت گروه های تخصصی در حوزه مقابله با کرونا در استان گفت: آموزش های عمومی در خصوص این بیماری باید بیش از پیش توسط رسانه ها مطرح شود و اطلاع رسانی ها نیز گسترش یابد و از سوی دیگر از مردم نیز می خواهیم اخبار و اطلاعیه ها را تنها از منابع موثق دریافت کنند.

وی ادامه داد: تجلیل از کادر درمانی باید همچنان ادامه یافته و رسانه ها نسبت به پوشش خبری فداکاری های این قشر همانند گذشته تلاش کنند.

محمدپور افزود: نقش روانشناسان، روانپزشکان و مددکاران اجتماعی در دوران بحران شیوع کرونا و در شرایط پسا کرونا بسیار مهم است و ضروری است با همکاری متقابل متخصصان این حوزه و رسانه ها، برای بهبود شرایط کنونی و کاستن بار روانی و اجتماعی این بیماری و تبعات آن، آمادگی داشته و در این راستا اقدام شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر توجه به دوران پساکرونا نیز گفت: باید از فرصت ها و تجربه های کسب شده در طول این مدت نهایت استفاده را در دوران پسا کرونا ببریم.

وی همچنین با اشاره به کمبود خون و فرآورده های خونی در سطح کشور و استان گفت: نباید اجازه داد این موضوع به مشکل و چالشی در این شرایط تبدیل شود لذا انتظار از رسانه ها این است که با همکاری سازمان انتقال خون و حوزه بهداشت و درمان نسبت به اطلاع رسانی در این حوزه و اطمینان بخشی به مردم از شرایط بهداشتی و مراقبت های فرایند انتقال خون، مبادرت کنند.

کلید واژه :

رسانه ها

،

کرونا

،

مردم

ثبت نظرات
captcha