کد خبر : ۳۴۶۸۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش بالینی یک واکسن ویروس کرونا در آلمان

وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد آزمایش بالینی نخستین واکسن ویروس کرونا در این کشور آغاز می شود.

آزمایش بالینی یک واکسن ویروس کرونا در آلمان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دویچه وله، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد نخستین آزمایش بالینی واکسنی برای ویروس کرونا تا قبل از پایان ماه آوریل آغاز می شود.

انستیتوپل ارلیش (PEI)، سازمان قانونگذاری که به توسعه و مجوزدهی واکسن ها در آلمان کمک می کند، اجازه آزمایش بالینی واکسن BNT۱۶۲b۱ را برای مقابله با ویروس SARS-CoV-۲ صادر کرده است.

واکسن مذکور توسط اوگور شاهین (Ugur Sahin) محقق حوزه سرطان و ایمونولوژیست با همکاری تیمش در شرکت داروسازی BioNTech ساخته شده است. این واکسن براساس تحقیقات قبلی شاهین درباره سرطان و ایمونولوژی توسعه یافته است.

وی قبل از مدیریت اجرایی شرکت BioNTech استاد دانشگاه مینز بوده است.

به گفته شاهین، BNT۱۶۲b۱ یک واکسن مبتنی برRNA است. او در ادامه توضیح داد: اطلاعات ژنتیک بی خطر ویروس SARS-CoV-۲ با کمک نانوذرات چربی به سلول های انسانی منتقل شده است. این یک روش انتقال ژن های غیر ویروسی است. در مرحله بعد سلول ها این اطلاعات ژنتیک را به پروتئینی تبدیل می کنند که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند تا نسبت به ویروس جدید کرونا واکنش نشان دهد.

علاوه بر BNT۱۶۲b۱ که اکنون در مرحله نخست آزمایش است، شرکت BioNTech با همکاری Pfizer مشغول کار روی ۳ واکسن mRNA مشابه است.

کلید واژه :

آزمایش بالینی

،

واکسن ویروس کرونا

،

آلمان

ثبت نظرات
captcha