کد خبر : ۳۴۶۸۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیام همدردی ادیبان ایرانی به ملت هند برای مبارزه با کرونا

بیش از یکصد نفر از شاعران، ادیبان و استادان ایرانی با ارسال پیامی به ملت هند، ضمن ابراز همدردی با آن ها، وحدت و همیاری خود را اعلام کردند.

پیام همدردی ادیبان ایرانی به ملت هند برای مبارزه با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در پیام همدردی جمعی از شاعران و ادیبان ایرانی خطاب به ملت هند آمده است:

«پس از شیوع جهانی ویروس کرونا، وحدت و همیاری میان اقشار مختلف جوامع بشری در مقابله با بیماری کووید ۱۹ مهمترین نقش را داشته است و ما ایرانیان بسیار خرسندیم که در چنین شرایط استثنایی از ابراز همدردی شما انسان های شریف و بانجابت بهره مند بوده ایم. علاوه بر کمک های دارویی و پزشکی، پیام های مکتوب و تصویری حاکی از همدلی و دوستی شمار چشمگیری از مردم و مسئولین هند به ویژه استادان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی در این کشور برای مردم ایران بسیار دلگرم کننده و امیدآفرین بوده است. به ویژه اشاره های درستی که در نامه ها و ویدئوهای فراوان  به سابقه دوستی دیرین دو ملت و همراهی همیشگی ایشان در طی هزاره ها داشتید، نوری از نشاط و امید و انگیزه را در دل مردم ایران روشن کرد. به گمان ما بخشی از موفقیت کادر درمانی و مردم ایران در مهار این بیماری فراگیر و کاهش آلام آنان، در همین پیام های ارزشمند دوستانه از سراسر جهان ریشه دارد.

اکنون که این عارضه بشری به سوی هندوستان بهشت نشان نیز هجوم آورده است، ما استادان و نخبگان ایرانی در کنار دیگر اقشار و گروه ها از مردم ایران نهایت همدلی و احترام و ارادت خویش را به محضر شما مردم عزیز و مسئولین دلسوز هندوستان نثار می کنیم. ما امید فراوان داریم که کاردانی دولتمردان در کنار شکیبایی و همراهی مردم هند و بهره گیری از درایت و هوش و دانش استادان مسلمان و هندو در کنار یکدیگر و همدلی و همراهی بیشتر باعث خواهد شد تا شما همچون هزاره ها، از این گذرگاه تند تاریخی و از این آزمون دشوار  نیز به سلامت عبورکنید. از صمیم قلب دعا می کنیم که خداوند بزرگ به پاس صفای باطن و طینت پاک تان،  هرچه زودتر دامان هندوستان بزرگ را از لوث این بیماری منحوس پاک گرداند، و روابط دوستانه و صمیانه دو ملت ایران و هند را همچون هزاره های پیشین مستدام بدارد.  به امید فردایی روشن و طرب انگیز برای شما مردم خونگرم و عزیز. سروده ای از بیدل دهلوی شاعر بزرگ هندوستان را حسن ختام این محبت نامه قرار می دهیم که گفت:

ز امتحان محبت در آتشیم همه

چو عود، سوختن ماست آزمودن ها»

انتهای پیام

کلید واژه :

پیام همدردی ادیبان ایرانی

،

ملت هن

،

مبارزه با کرونا

ثبت نظرات
captcha