کد خبر : ۳۴۶۸۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا باید افراد سالم را برای ساخت واکسن کووید-۱۹ به ویروس آلوده کرد

برخی دانشمندان در مسابقه ای که برای ساخت واکسن کووید-۱۹ به راه افتاده است، در تلاش هستند داوطلبان سالم را به عنوان روشی برای تسریع در روند آزمایش واکسن کروناویروس جدید در معرض این ویروس قرار دهند، اما آیا این کار درستی است؟!

آیا باید افراد سالم را برای ساخت واکسن کووید-۱۹ به ویروس آلوده کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طبق مشاهده پزشکان، برخی افراد مبتلا به بیماری حاد کووید ۱۹ دچار لختگی خون در ریه ها و سایر اعضای اصلی بدن شأن شدند.

محققان وجود لخته های کوچک خونی را یکی از دلایل نفس کشیدن دشوار برای بیماران می دانند.

دکتر «جین مارازو»، از دانشگاه آلاباما، در این باره می گوید: «این لخته های کوچک خونی می توانند عامل بروز یکی از خاص ترین علائم کووید ۱۹ یعنی از دست دادن ناگهانی حس بویایی باشند.»

محققان تاکید دارند قبل از درمان بیماران کووید ۱۹ با داروهای رقیق کننده خون، حتماً باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.

محققان معتقدند لخته شدن خون در بروز سندروم ناراحتی حاد تنفسی در افراد مبتلا به کووید ۱۹ نقش دارد چراکه ریه این بیماران دچار سفتی مشاهده شده در سایر ویروس های مانع از تنفس نمی شود.

هنوز مشخص نیست که چرا کروناویروس جدید موجب لختگی خون می شود. اما یک نظریه این است که ویروس به گونه ای به سلول های انسانی اسیب می رساند که موجب بروز لختگی خون می شود.

کلید واژه :

ساخت واکسن کووید

،

۱۹

،

ویروس

ثبت نظرات
captcha