کد خبر : ۳۴۶۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکنش چین درباره اتهام زنی به سازمان جهانی بهداشت

وزرای امور خارجه چین و فرانسه در تماسی تلفنی بر لزوم حمایت از سازمان جهانی بهداشت تأکید کرده و با اتهام زنی به این سازمان مخالفت کردند.

واکنش چین درباره اتهام زنی به سازمان جهانی بهداشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی با «ژان ایو لو دریان» همتای فرانسوی خود گفت، در برهه کنونی باید به جای مانع تراشی برای سازمان جهانی بهداشت، باید از این نهاد حمایت کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی جی تی اِن»، وانگ یی در این تماس گفت، سازمان جهانی بهداشت نقشی کلیدی در ایجاد هماهنگی و تقویت مبارزه جهانی علیه ویروس کرونا بر عهده دارد و کمک به کشور های در حال توسعه به خصوص در آفریقا بسیار ضروری است.

وزیر امور خارجه چین گفت، در حال حاضر کشور ها باید ورای ایدئولوژی ها، نظام های سیاسی و اجتماعی و سیاست های داخلی خود فکر کنند تا بتوانند در نجات جان عده بیشتری از مردم و درمان شمار بیشتری از بیماران به سازمان جهانی بهداشت کمک کنند.

لو دریان نیز در این تماس گفت، دیدگاه مشترکی با همتای چینی خود دارد و با کشور هایی که «به این سازمان تهمت می زنند و آن را در شیوع ویروس جدید کرونا دخیل می دانند» به شدت مخالف است.

وی افزود رهبران فرانسه و چین درخصوص تعمیق همکاری های دارویی و درمانی به توافق رسیده اند. او همچنین از چین به خاطر تسهیل خریداری اقلام و تجهیزات پزشکی قدردانی کرد.

با این حال به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه گفت، تمام کشور های عضو سازمان جهانی بهداشت باید با تحقیقات مستقل درخصوص بررسی شیوع ویروس کرونا همکاری کنند.

موریسون روز گذشته با رهبران آمریکا، آلمان و فرانسه در خصوص اجرای این تحقیقات گفتگو کرده بود.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در واکنش به این درخواست استرالیا گفت، اکنون زمان پیش کشیدن چنین بحث هایی نیست.

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز پنجشنبه گفت، این درخواست استرالیا یک مانور سیاسی است و این کشور باید به جانب داری های ایدئولوژیک خود پایان دهد.

کلید واژه :

چین

،

سازمان جهانی بهداشت

ثبت نظرات
captcha